НОВИНИ

26.10.2009 | III Оборонно-промисловий форум у Києві
За матеріалами - Сайту "Україна - НАТО" МЗС України

У Києві відбувся дводенний III Оборонно-промисловий форум  “Досвід країн Вишеградської групи для України та можливості співробітництва з оборонними компаніями країн-членів НАТО”.


Даний захід організовано Центром досліджень армії, конверсії та роззброєння за підтримки Офісу зв’язку НАТО в Україні і посольств держав Вишеградської четвірки (Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини), а також за участю Міністерства оборони України, Національного центру євроатлантичної інтеграції України та Міністерства промислової політики України.


У конференції беруть участь представники крупних оборонних компаній світу: “Thales”, “Finmeccanica”, “DCNS”, “Bumar”, “IBM Ukraine”, “Euro Avionics Navigatinssysteme GmbH & Co.K.G”, “Sikorsky Europe”, “TESLA”, “International Technology”, а також керівники провідних державних підприємств України, які сьогодні виконують замовлення з виробництва для української армії та армій інших країн нових зразків озброєння та військової техніки.


Відкрив форум вітальним словом від імені країн Вишеградської групи Надзвичайний та Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні пан Павол Гамжік.


З доповіддю щодо можливостей застосування досвіду та сучасного менеджменту країн Вишеградської групи в оборонній промисловості України перед учасниками виступив директор Департаменту розробок і закупівлі озброєння та військової техніки Міністерства оборони України Володимир Грек.


Він детально розповів учасникам форуму про проблемні питання переозброєння Збройних Сил України, можливості підприємств ОПК України у сфері розвитку озброєння та військової техніки, напрями військово-технічного співробітництва.


Володимир Грек також наголосив, що з 2005 по 2009 роки Міністерством оборони України на підприємствах ОПК України було розміщено значну кількість замовлень з розробки та модернізації озброєння та військової техніки. Це дозволило в зазначений період прийняти на озброєння Збройних Сил України 80 зразків озброєння та військової техніки різного призначення, розпочати закупівлю нового та модернізованого ОВТ та їхнє постачання для Збройних Сил. Так, у 2009 році Міністерство оборони України розпочало закупівлю модернізованих літаків МіГ-29, Су-25 та Л-39, високоточних ракет “Комбат” та сучасних засобів захисту для нових зразків бронетанкової техніки, цифрових засобів зв’язку, засобів супутникової навігації вітчизняного виробництва тощо.


У свою чергу директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак зауважив, що вперше на експортному та на промисловому рівнях сторони заговорили про конкретні механізми взаємодії українського оборонно-промислового комплексу з оборонними компаніями держав-членів НАТО. Також він зазначив, що міжнародна конференція підтверджує інтерес західних країн до неформального обговорення з українською стороною можливостей військово-технічного співробітництва.


Підтвердженням цього він назвав спільні проекти, зокрема, з польською стороною зі створення систем захисту бронетехніки, а також активну участь західних оборонних компаній у проекті створення корвету для Військово-Морських Сил ЗС України, виконання з французькою компанією “Sagem” дослідно-конструкторських робіт з модернізації вертольоту для Сухопутних військ ЗС України.


 


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект