НОВИНИ

07.10.2009 | У Росії заяви Пентагона по Україні назвали несумлінними
За матеріалами - Української правди, Інтерфакс-Україна

Глава МЗС Росії Сергій Лавров назвав несумлінними заяви Пентагона про неповне виконання Росією гарантій безпеки Україні.


Так Лаврів прокоментував висловлення замминистра оборони США Олександра Вершбоу, що призвав Росію повною мірою виконувати зобов'язання по будапештських домовленостях.


"Це не дуже сумлінні висловлення", - сказав лаврів у середовище на прес-конференції в Харкові.


Лавров підкреслив, що російська сторона запропонувала обговорювати цю тему в рамках консультацій США за новим договором про СНВ.


"Ми готові їх (гарантії безпеки України і Казахстану) підтвердити в повному обсязі", - відзначив російський міністр.


Будапештський меморандум 1994 року передбачає гарантії безпеки України і Казахстану в обмін на їхню добровільну відмову від володіння ядерною зброєю і приєднання до договору про нерозповсюдження ядерної зброї.


Під час візиту в Київ 29 вересня Вершбоу заявив, що не вважає за доцільне перегляд Будапештського меморандуму щодо України, а також висловив сподівання, що Росія буде дотримуватися норм, закріплених у меморандумі.


"Ми не відходили від тексту Будапештського меморандуму, у якому дійсно мыстяться чіткі запевняння про безпеку і норми, що відображають бажання і волю усіх, хто підписав цей меморандум, включаючи Росію, поважати суверенітет і цілісність кордонів України", - сказав Вершбоу.


При цьому він висловив переконання в тому, що підписанти Будапештського меморандуму не відійдуть від своїх зобов'язань: "Я не вважаю, що необхідно буде в такому випадку проводити якийсь перегляд тексту меморандуму".


При цьому він нагадав, що ідеї, закладені в тексті Будапештського меморандуму, відображені в багатьох інших міжнародних договорах і документах, зокрема, навів у приклад Гельсинську угоду, статутні документи СНД, Хартію спеціального партнерства.


"Я хотів би ще підкреслити, що ми і самі будемо дотримуватися тих норм, що написані в меморандумі, і сподіваємося, що Росія робитиме так само", - заявив він


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект