НОВИНИ

13.10.2009 | Клінтон буде чинити тиск на Росію щодо Ірану
Джерело - Українська служба ВВС

Держсекретар США Гіларі Клінтон у Москві зустрічається з російським міністром закордонних справ Сергєєм Лавровим. Очікується, що під час зустрічі домінуватиме питання суперечливої ядерної програми Ірану.



Американський уряд хоче, аби Росія підтримала можливість запровадження додаткових санкцій проти Ірану у разі як той не припинить програму збагачення урану до кінця року.


Президент Медвєдєв вже натякнув, що, за певних умов, санкції будуть неминучими.


Держсекретар застерегла, що світ не буде «чекати невизначений час» на докази того, що Іран робить ядерну зброю.


Тегеран, який нещодавно повідомив, що має другий об’єкт, на якому збагачує уран, наполягає, що його ядерна програма має виключно мирні цілі.


Роззброєння


Очікується також, що Гіларі Клінтон та пан Лавров обговорюватимуть подальше скорочення ядерних арсеналів двох країн.


Пані Клінтон також має зустрітися з президентом Медвєдєвим у його приватній резиденції у передмісті Москви, що, за словами посадовців, зробить зустріч менш формальною.


Росія і США планують підписати цього року угоду, яка має замінити Договір про скорочення стратегічних озброєнь (СТАРТ) від 1991-го року.


Санкції


Президент Обама, прийшовши на посаду, пообіцяв перезавантажити відносини з Росією. Відтоді він виконав вимогу Росії, відмовившись від розміщення ракет у Європі.


Попри те, що американці наполягають, що вони не очікують нічого взамін, як каже кореспондент ВВС, питання Ірану буде високо стояти на порядку денному під час візиту до Москви.


Американці кажуть, що уряд США хоче, аби Росія підтримала, або принаймні не заперечувала проти ідеї запровадження Радою безпеки ООН жорсткіших санкцій проти Ірану.


Але Росія, яка має право вето на резолюції в Раді безпеки, послідовно заперечує проти санкцій, називаючи їх неефективними.














Гіларі Клінтон
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект