НОВИНИ

14.10.2009 | Президент привітав ветеранів Української повстанської армії з 67-річчям УПА
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президент Віктор Ющенко привітав ветеранів Української повстанської армії з 67-річчям УПА, повідомляє прес-служба Глави держави.


"Створена в день Пресвятої Покрови, ця армія народного спротиву стала справедливою відповіддю України на репресії сталінського та нацистського режимів, втіленням прагнення нашого народу до свободи й незалежності", - зазначив В.Ющенко.


Він нагадав про те, що, не маючи держави, перебуваючи під окупацією, українці здійснили неможливе - сформували повноцінне боєздатне військо, яке контролювало обширні території й довгі роки протистояло ворогові. "Це була не просто армія, це була основа майбутньої державності, про що свідчить заснування в 1944 році Української Головної Визвольної Ради як верховного органу українського народу в його революційно-визвольній боротьбі", - підкреслив Глава держави.


Президент вважає, що подвиг воїнів УПА не має аналогів в історії. Тисячі й тисячі українських юнаків і дівчат зі зброєю в руках стали до бою відразу з двома людиноненависницькими імперіями - німецько-фашистською і радянсько-комуністичною. "Їхня справа здавалася безнадійною, але вони протиставили імперській потузі силу духу й перемогли. Імперії впали, й на їхніх руїнах постала незалежна, соборна, демократична Україна", - додав Віктор Ющенко.


Сьогодні ми відроджуємо історичну правду й справедливість, підкреслив він, очищаємося від десятилітніх нашарувань фальсифікацій нашого минулого, складаємо належну шану бійцям Української повстанської армії як доблесним захисникам Батьківщини й справжнім національним героям. На їхньому прикладі ми виховуємо нові покоління українських патріотів.


Глава держави побажав ветеранам міцного здоров'я, щастя, невичерпної енергії на многії літа.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект