НОВИНИ

27.10.2009 | Польща збільшить свій військовий контингент в Афганістані
За матеріалами - УНІАН

Польща може збільшити свій військовий контингент в Афганістані в складі міжнародної коаліції сил на 200 осіб - до 2200 військових.


Про це заявив на прес-конференції у понеділок у Варшаві міністр оборони країни Богдан Кліх.


Він заявив, що представники польського уряду не обіцяли американським властям збільшити польський військовий контингент в Афганістані до 3000 вояків, як повідомили деякі польські медіа.


«Ні прем’єр, ні міністр закордонних справ, ні міністр оборони не декларували американській стороні збільшення контингенту», - сказав Б.Кліх.


Водночас міністр не виключив, що контингент може бути збільшений.


«Бачу таку потребу... у лютому та березні вислати там 200 чоловік стратегічного резерву», - сказав міністр, відзначаючи, що рішення про це має прийняти Президент Польщі Лех КАЧИНСЬКИЙ.


За даними низки польських медіа, віце-президент США Джо БАЙДЕН під час візиту до Польщі на минулому тижні попросив польські власті збільшити контингент в Афганістані до 3000 вояків, на що польські високопосадовці відповіли згодою.


Посол США в Польщі, коментуючи справу TVN24, висловлював вдячність за готовність польських властей надіслати більше військових до Афганістану.


За даними видання Gazeta Wyborcza, Польща навесні 2010 року могла б максимально збільшити свій контингент з нинішніх 2000 вояків до 2600 військових.


В міжнародну коаліцію сил в Афганістані входить близько 65 тисяч військових з більш як 40 держав світу, 30 тисяч з яких - американські військові.


Польща займає третє місце за кількістю військових в Афганістані після Італії, яка направила туди 3800 солдатів.


 


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект