Російські компанії сподіваються підписати бізнес угоди з Китаєм на суму понад 5,4 мільярдів доларів під час візиту прем"єра Путіна в Пекін, який розпочинається в понеділок.
Торгівельні відносини між обома країнами за останні роки суттєво збільшились, але Росія намагається розширити об"єми експорту за межі нафти та газу.
Російські офіційні представники кажуть, що під час візиту Владіміра Путіна будуть підписані понад 30 бізнесових угод. Ключовою має стати кредитна угода вартістю 500 мільйонів доларів між китайським контрольованим державою банком розвитку та його російським еквівалентом. Його мета - спільні проекти в транспортній, будівельній та вугільно-видобувній галузях.
Планують також підписати інші інвестиційні угоди, зокрема в сфері телекомунікацій та виробництві цементу.
Ці угоди підтверджують швидке розширення комерційних зв"язків між обома державами в останні роки. Обсяги торгівлі між Росією та Китаєм впродовж останніх 6 років зросли з майже 10 мільярдів доларів на рік до понад 50 мільярдів доларів на рік.
В центрі відносин потреба Пекіна в російській енергетиці - нафта і газ становлять більше половини всьго російського експорту до Китаю.
Москва хоче продавати Китаю більше виробів машино-будівної галузі, також атомні електростанції. Хоча аналітики твердять, що Китай найбільше цікавлять російські енергоресурси та корисні копалини.
Обсяги торгівельних зв"язків обох країн зі Сполученими Штатами та країнами Західної Європи набагато більші, ніж між ними обома.
|