НОВИНИ

16.10.2009 | США-Україна: переговори щодо локаторів
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Між Сполученими Штатами й Україною нині точаться переговори про можливе використання американською стороною українських радіолокаційних станцій як частини системи протиракетної оборони. Таке повідомлення надійшло від Олега Шамшура, посла України у CША.


Йдеться про дві радіолокаційні станції, розташовані у Мукачеве, на заході України, і у Севастополі. Вони призначені для попередження на випадок ракетної атаки. Радіус дії станцій – 1900 кілометрів. Нині їх модернізують на кошти, виділені Національною космічною агенцією України.


У минулому ці радарні установки Україна експлуатувала спільно з Росією, але наприкінці січня 2008-го року російська Державна Дума скасувала відповідну угоду з Україною, тож у свою чергу Президент Віктор Ющенко торік у серпні проголосив угоду недійсною.


Чи вигідно Україні надавати дві свої радарні станції Америці до розпорядження?


Президент Ющенко заявив цими днями у Молдові, що Україна прагне взяти активну участь у європейській системі колективної безпеки і ефективно використовувати свої технічні можливості.


«Ми хочемо врятувати, з технічної точки зору, високий потенціал цих (радарних станцій) з тим, щоб вони працювали для систем безпеки всіх європейських країн й усього світу», – сказав Віктор Ющенко.


Очевидно, що Київ розраховує також на значну економічну вигоду у випадку американської присутності на базах у Мукачеве та в Севастополі. Зокрема, посол Шамшур говорив про «можливість наших флагманів аерокосмічної індустрії утримуватися не лише на плаву, але й розвиватися», якщо буде досягнуто домовленості з Вашингтоном.


Вашингтон наразі не коментує


Насамперед варто зазгачити, що всі відомості про американо-українські переговори щодо можливості оренди або спільного використання радарних станцій – всі відомості поки що надходять лише з одного боку – з українського.


Олег Шамшур, посол України у Сполучених Штатах, заявив, що переговори точаться, але, за його словами, вони знаходяться «у стані робочого обговорення, поки що у достатньо початковій фазі». А Президент Віктор Ющенко повідомив, що досі Київ «не отримав жодної пропозиції» щодо розгортання елементів протиракетної оборони на території України.


Офіційний Вашингтон поки що мовчить.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9065. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект