НОВИНИ

21.10.2009 | Румунія напередодні президентських виборів потерпає від урядової кризи
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Урядова криза в Румунії загострюється: новосформована опозиційна більшість у парламенті відмовляється підтримувати призначеного президентом прем'єр-міністра та вимагає висунення свого кандидата. Про це лідери опозиційних сил (Альянсу соціал-демократів та консерваторів, Націонал-ліберальної партії, Демократичного союзу угорців Румунії та групи нацменшин у парламенті) заявили напередодні під час зустрічі з призначеним главою уряду Лучіаном Кроітору.


Авторитетний економіст Лучіан Кроітору до того, як був призначений президентом Траяном Бесеску формувати новий кабінет міністрів, обіймав посаду радника глави Нацбанку Румунії. Офіційно він не має жодної партійної приналежності, але має цілковиту підтримку правлячої Демократично-ліберальної партії. Тривалий час Л.Кроітору був представником Румунії в МВФ. У зв'язку з цим президент, висунувши його на високу посаду, не приховує, що покладає надії на проведення ним вдалих переговорів щодо отримання країною наприкінці року чергових траншів від МВФ та Європейського Союзу. До кінця тижня призначений прем'єр має представити на затвердження парламенту програму дій уряду та склад нового кабінету міністрів.


Натомість, як заявив лідер соціал-демократів Мірча Джеоане, опозиція, яка має близько 65% голосів у парламенті, відмовляється підтримувати кандидатуру президентського висуванця. Більше того, М.Джеоане під час зустрічі з Л.Кроітору порадив йому скласти мандат до того, як вищий законодавчий орган приступить до процедури затвердження його кандидатури на посту прем'єр-міністра.


Опозиція заявляє, що має власного кандидата в прем'єри - мера міста Сибіу (Центральна Румунія), етнічного німця Клауса Йоханніса. Колишній вчитель, ставши у 2000 році мером міста повітового (за українськими мірками - обласного) значення, вже встиг показати свою успішну діяльність. Упродовж дев'яти років він двічі отримав на місцевих виборах переважну підтримку електорату (понад 80% голосів). За час перебування К.Йоханніса на посту градоначальника Сибіу місто отримало статус європейської культурної столиці.


Між тим, якою б не була кандидатура від опозиції, президента Траяна Бесеску вона не влаштовує. Західні аналітики твердять, що немаловажну роль в цьому відіграє передвиборчий ажіотаж - 22 листопада в Румунії пройдуть президентські вибори. Найбільш перспективні кандидати - представники опозиційних політичних сил країни, а також нинішній президент Траян Бесеску, який займає одну з лідируючих позицій у рейтингу. Очевидно, що програти в спорі з "урядового питання" означатиме й втрату значної частини підтримки електорату.


Румунський лідер вже оголосив, що в разі "провалу" безпартійного, а тому - незалежного кандидата Лучіана Кроітору на голосуванні в парламенті, він призначить іншу людину, однак цього разу - представника правлячої Демократично-ліберальної партії. При цьому президент утримався від відповіді на запитання журналістів щодо прізвища можливого кандидата.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект