НОВИНИ

20.10.2009 | На шляху до ЄС: Македонія і Косово домовилися про кордон
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Вже наступного року Македонія може розпочати переговори про вступ до ЄС. У Брюсселі високо оцінюють поступ Скоп’є у здійсненні правових і економічних реформ. Залишилося владнати останні формальності, а саме - врегулювати суперечки із сусідами.Глава МЗС Македонії Антоніо Мілососкі
Глава МЗС Македонії Антоніо Мілососкі

 У неділю міністр закордонних справ Македонії Антоніо Мілососкі та його косовський колега Скендер Гісені у Скоп’є домовилися про обмін послами.


Єреміч пригрозив  Єреміч пригрозив "наслідками" Початок дипломатичних відносин став можливим після того, як країни врегулювали суперечку про кордон. Парламенти обох країн вже ратифікували відповідну міждержавну угоду, яка визначила статус території площею у двадцять тисяч гектарів. Влада незалежного Косова тривалий час відмовлялася визнати відповідну ділянку кордону, який був узгоджений 2001 року ще урядами Сербії та Македонії.


Привітання з Брюсселя, обурення Белграда


Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Хав’єр Солана привітав підписання угоди, назвавши її «знаком зрілості, відповідальності і взаємоповаги». Уряд Швеції, яка головує нині в Євросоюзі, заявив про «сигнал, що дає надію і демонструє, як в Європі мажуть розв’язуватися проблеми».


Предмет суперечки: прикордонне село Дебельдех Предмет суперечки: прикордонне село Дебельдех Компроміс пов'язаний із вигодами як для Скоп’є, так і для Приштини. Молода держава Косово посилила свої дипломатичні позиції у регіоні. «Наші країни сподіваються на тісні зв’язки, які базуватимуться на взаємній повазі національного суверенітету, незалежності та територіальної цілісності», - заявив після підписання угоди Антоніо Мілососкі. Сербія одразу виступила із рішучим протестом. Керівник сербського МЗС Вук Єремич, не вдаючись у подробиці, застеріг обидві країни від «наслідків».


«Республіка Македонія» - Косово не заперечує


Македонія отримала свої переваги: молода сусідня держава визнала її право користуватися назвою «Республіка Македонія». Для Скоп’є це ще один дипломатичний козир у суперечці з Грецією, яка наполягає на тому, що історичне право користуватися цією назвою має лише її північна провінція. Греки нарекли Македонію «регіоном Скоп’є» і через суперечку щодо назви навіть блокують вступ Македонії до НАТО.


Медіатор від ООН Метью Німітц - безпорадний Медіатор від ООН Метью Німітц - безпорадний Для врегулювання конфлікту навіть було створено спеціальну комісію під егідою ООН, однак її робота поки залишається безрезультатною. Македонці побоюються, що тепер Афіни блокуватимуть і вступ до ЄС. Через суперечку із Грецією країні багато років довелося миритися з офіційною назвою «Колишня Югославська Республіка Македонія».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект