НОВИНИ

09.10.2009 | Ющенко у Кишиневі заговорив про конфлікти
За матеріалами - Прес-служби Президента України, Української правди

Україна залишається прихильником ефективного врегулювання придністровського конфлікту з урахуванням принципів територіальної цілісності та суверенітету Молдови.


Про це заявив президент України Віктор Ющенко у Кишиневі у п’ятницю на зустрічі з виконувачем обов’язків президента Молдови Міхаєм Гімпу.


Ющенко нагадав, що розв’язання цієї проблеми також стосується долі тисяч українців, які проживають на території Придністров’я.


4 роки тому українська сторона ініціювала план врегулювання придністровського конфлікту, який було підтримано парламентом Молдови.


Президент України також побажав Молдові якнайшвидшого вирішення усіх політичних питань та "стабілізації ситуації у країні".


"Україна – ваш надійний друг та партнер", - запевнив Ющенко.


Як відомо, у п’ятницю Ющенко перебуває в Кишиневі, де візьме участь у засіданні Ради глав держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у вузькому та розширеному форматах.


Під час зустрічі Ради глав держав, зокрема, планується розглянути питання щодо спільних заходів із подолання наслідків світової фінансово-економічної кризи.


Також планують розглянути звернення глав держав-учасниць СНД до народів держав-учасниць та світової громадськості у зв’язку з 65-ю річницею Перемоги у Великій Вітчизняній війні; припинення дії низки рішень Ради глав держав та збереження тих, що декларують відданість загальновизнаним принципам суверенітету, територіальної цілісності, недоторканності кордонів, засудження сепаратизму, відмови від визнання сепаратистських режимів та надання їм підтримки тощо.


У рамках візиту, крім переговорів із Гімпу, плануються переговори Ющенка з президентом Білорусі Олександром Лукашенком, президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим та прем’єр-міністром Молдови Володимиром Філатом.


У поїздці Ющенка супроводжують глава секретаріату президента Віра Ульянченко та її заступник Андрій Гончарук.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект