НОВИНИ

08.10.2009 | Берлусконі не піде у відставку і без імунітету
За матеріалами - Української служби ВВС

Конституційного суду, що позбавляє його недоторканності на час перебування на посаді.Ця ухвала означає, що потенційно проти пана Берлусконі може бути порушено низку справ за звинуваченнями у корупції та хабарництві.


Радники прем'єра кажуть, що він не буде намагатися змінити законодавство, щоби повернути собі імунітет від судового переслідування.


З перевагою у 9 голосів проти 6 15 суддів найвищого суду Італії вирішили, що недоторканність прем'єр-міністра суперечить конституції країни.


Суд вважає, що жоден громадянин не повинен бути над законом. Сам пан Берлусконі відповів на це рішення у войовничому стилі, назвавши суд інструментом в руках лівих політичних сил.


Звертаючись до журналістів, він наголосив, що залишатиметься на посаді, а наприкінці промови стиснув кулаки і почав вигукувати "Віва Італія, віва Берлусконі!".


Опозиційні партії закликали прем'єра подати у відставку, наполягаючи, що він не може керувати країною в час, коли його можу бути притягнено до суду.


Але його підтримала партія "Північна Ліга" - ключовий партнер в урядовій коаліції. Тому, як виглядає, загрозу негайної відставки було знято, і знаменита здатність Сильвіо Берлусконі виходити сухим з води залишається неушкодженою.
Сильвіо Берлусконі


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект