НОВИНИ

14.10.2009 | Британія переглядає стратегію в Афганістані
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Прем’єр-міністр Великої Британії Гордон Браун виступить у парламенті із заявою щодо Афганістану. Фахівці очікують, що він оголосить про збільшення британської військової присутності у тій країні.


Збільшення рівня насильства в Афганістані стало причиною перегляду стратегії військової операції союзників у тій країні. Це включає можливість надсилання туди додаткових військ НАТО у намаганні стабілізувати більші території Афганістану.


Речник британського прем’єра повідомив, що Гордон Браун зробить заяву щодо Афганістану у середу. На минулому тижні він мав у відео-режимі розмову щодо Афганістану із президентом США Бараком Обамою, а відтак у вихідні обговорив це питання на зустрічі у Лондоні з держсекретарем Гілларі Клінтон. Британія нині має в Афганістані 9 тисяч військовиків, і, як припускають ЗМІ, Браун може туди відправити додатково ще 500. Нині в Афганістані перебуває близько 100 тисяч військ союзників, більшість з них – американці. Президент Обама розмірковує щодо надсилання додатково 40 тисяч.


На минулому тижні у центральній провінції Афганістану Гелманд загинув черговий британський вояк. Всього від початку конфлікту там загинув 221 британський військовослужбовець.


Збільшення британської військової присутності можливе


Речник Брауна у минулу п’ятницю сказав, що прем’єр залишає відкритим питання того, чи потрібні додаткові з’єднання в Афганістані. Британський уряд завжди наголошував, що збільшення чисельності військ має залежати від низки критеріїв, як от надсилання на місце подій відповідного устаткування, наявності відповідної стратегії на міжнародному рівні та справедливого розподілу тягаря щодо афганської операції між різними країнами.


Опозиційна Консервативна партія, що веде перед в опитуваннях громадської думки за кілька місяців до наступних парламентських виборів, уважає, що до Афганістану треба надіслати додаткові війська на допомогу у підготовці афганської армії.


Незважаючи на зростання невдоволення британської громадськості щодо участі військ країни в афганському конфлікті, що коштував більше британських життів, ніж війна в Іраку, британський уряд казав, що розгляне можливість надсилання додаткових військ.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6843. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект