НОВИНИ

30.10.2009 | Німеччина активніше розвиватиме стосунки зі східними сусідами
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Зовнішня політики Німеччини збереже свою послідовність, але з’являться й нові акценти. Така заява пролунала від нового німецького міністра закордонних справ Гідо Вестервеллє, коли він приймав справи в свого попередника. Вестервеллє продемонстрував свою прихильність послідовності німецької зовнішньої політики «як продовження великої історії успіху». При цьому він має намір не лише реагувати на нові виклики зовнішньої політики, але й демонструвати власну активність.


Особливу увагу, за словами Вестервеллє, буде приділено відносинам зі східними сусідами Німеччини в рамках Європейського Союзу. Ці відносини вже незабаром мають отримати таку саму якість, як і відносини із сусідами на Заході, сподівається міністр.


Україна може сподіватися на ще інтенсивніші відносини


До речі, зиск від цього може мати й Україна. Принаймні такої думки дотримується член правління Вільної демократичної партії Німеччини Маркус Ленінг. «Лібералам добре відомо, наскільки важливо для Польщі питання підняття відносин між ЕС та Україною на новий рівень і тому це має й для Німеччини велике значення», - наголосив Ленінг у розмові з кореспондентом «Німецької хвилі».


Він нагадав, що ведення інтенсивного діалогу з усіма сусідами - є традиційним для лібералів ще з часів Ганса-Дітріха Геншера. Ліберали є єдиною політичною силою в Німеччині, яка в своїй передвиборній програмі згадала про перспективу вступу України до ЄС. Цей момент, щоправда, в коаліційній угоді не знайшов свого відображення, однак, за словами Ленінга, «київський» напрямок залишатиметься пріоритетним для ліберальної зовнішньої політики.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект