НОВИНИ

09.10.2009 | Нобелівську премію миру отримав Барак Обама
За матеріалами - УКРІНФОРМ, ВВС

Володарем Нобелівської премії миру за 2009 рік став президент США Барак Обама, якого нагородили "за виняткові дипломатичні зусилля" в справі боротьби з поширенням ядерної зброї і мирного врегулювання на Близькому Сході.Серед фаворитів на отримання найпрестижнішої нагороди в світі експерти називали також зімбабвійського опозиційного політика Моргана Цвангірая.


Торік премію отримав колишній президент Фінляндії Марті Ахтісаарі, якого нагородили "за 30-річну миротворчу діяльність на різних континентах".


Нинішнього року на Нобелівську премію миру претендувала рекордна кількість кандидатів - 205, 33 з яких є громадськими і міжнародними організаціями. За деякими даними, на премію були також номіновані президент Франції Ніколя Саркозі й італійський прем'єр Сільвіо Берлусконі. Однак підтвердити імена претендентів не можна, оскільки академія тримає в таємниці свої списки, а їх оприлюднення відбувається тільки через 50 років.


Лауреата премії обирає Нобелівський комітет, в який входять п'ять осіб. Переможець отримує золоту медаль, диплом і 10 млн шведських крон (1,4 млн доларів).


Премія буде вручена лауреату в Осло 10 грудня, в річницю смерті в 1896 році її засновника, шведського винахідника Альфреда Нобеля.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект