НОВИНИ

19.10.2009 | Чи стане Україна європейським лідером із використання альтернативної енергетики?
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Україна здатна стати європейським лідером із використання відновлюваних джерел енергії, таких як вітер і вода. А вже нині Україна – один із найбільших виробників обладнання для сонячної енергетики та гідроенергетики в Європі. Цю інформацію журналісти почули від учасників Форуму відновлюваної енергетики у Києві. Уперше до столиці України приїхали представники європейських компаній, які готові інвестувати у розвиток української відновлюваної енергетики.



Типовий український пейзаж: у долині розкинулось село, поряд із селом на пагорбі – вітряк, котрий «ловить вітер», а місцеву річку перегородив млин, який рухається за рахунок енергії води. У Нідерландах, Німеччині та Австрії подібні осучаснені винаходи пращурів уже кілька десятиліть задовольняють потреби сіл, фермерських господарств та маленьких промислових підприємств в електроенергії. Це економічно вигідно: серед іншого, за споживання відновлюваної енергії в Європі розроблені знижені – так звані зелені – тарифи.


Експерт Європейської фундації енергетичних ринків Джон МакКі зазначає: «Зелений тариф – оплата споживаної альтернативної енергетики – допоможе стабілізувати енергетичний ринок України. Європа іде цим шляхом, динамічно розвиваючи відновлювану енергетику і систему зелених тарифів. Подивимось: у Нідерландах, у Британії сотні ферм і сіл використовують енергією вітру і води для задоволення своїх потреб в електроенергії. Невеликі підприємства і села в Іспанії почали використовувати енергію сонця. В Україні доступні ті ж види відновлювальної енергії, що і в Європі!»


Великі європейські міста теж використовують відновлювану енергетику. Наприклад, віденці опалюють помешкання і будинки біопаливом або паром, мешканці Баварії використовують енергію води з Альпійських озер.


Австрійські фахівці радять використати «Київське море»


Досвід Австрії хоче використовувати Київ. Як повідомив заступник міського голови Анатолій Голубченко, австрійські фахівці навіть і нове енергетичне джерело для Києва знайшли. «Хоча Київ з географічної точки зору розташований не дуже вдало щодо використання енергії повітря – але в Австрії були люди, зацікавлені у цьому напрямку розвитку, – каже він. – І вони нам запропонували – використати, наприклад, «Київське море» (Київське водосховище). «Київське море» може бути використане для вироблення повітряної енергії, у нас ці можливості є».


А у проекті побудови двох нових сміттєспалювальних заводів у Києві братимуть участь українські та німецькі компанії за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку, повідомив Анатолій Голубченко. Теплова енергія, що вироблятиметься під час спалювання, обігріватиме довколишні міські квартали.


Звертатися до альтернативної енергетики європейців змушує, серед іншого, нестабільна ситуація в енергетичній галузі Європи. За словами віце-президента Форуму відновлюваної енергетики, київського науковця Олександра Музики, це спричинило інтерес і українського бізнесу та влади до розвитку альтернативної енергетики: енергія вітру, води і сонця нескінченні, на відміну від газу і нафти.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект