НОВИНИ

14.10.2009 | Президент Єврокомісії сподівається на швидке завершення Чехією процесу ратифікації Лісабонської угоди
Джерело - УКРІНФОРМ

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу сподівається на швидке завершення Чехією процесу ратифікації Лісабонської угоди. Про це він заявив сьогодні під час прес-конференції за підсумками зустрічі з прем'єр-міністром Чеської Республіки Яном Фішером.


Баррозу наголосив на тому, що після переконливого "так", яке ірландці висловили Лісабонській угоді під час нещодавнього референдуму, всі 27 країн Євросоюзу демократичним шляхом ухвалили нову базову угоду ЄС, яка до цього пройшла процедуру узгодження та переговорів і була підписана всіма європейськими урядами.


"На цьому етапі залишається лише одна країна, яка не завершила процес ратифікації, і це - Чеська Республіка. Ми повною мірою поважаємо конституційний порядок в Чеській Республіці. Очевидно, що ми маємо дочекатися завершення процедури в Конституційному Суді Чеської Республіки. Але як тільки це буде зроблено, і якщо судове рішення дозволить, ми сподіваємось, що Чеська Республіка поважатиме взяті на себе зобов'язання. Нічиїм інтересам не відповідає, і найменше в інтересах Чеської Республіки надалі затягувати справу," - заявив Баррозу.


Він висловив сподівання, що в Чеській Республіці не виникатимуть жодні "штучні перешкоди" для процесу ратифікації, з урахуванням того, що новий базовий документ ЄС уже пройшов процедуру демократичного ухвалення в парламенті країни.


"Я закликав прем'єр-міністра Фішера, відданість та добру волю якого я хотів би привітати, віднайти рішення для проблем, які все ще не знайшли внутрішнього вирішення, і обговорити його із Шведським головуванням ЄС, з яким ми також у контакті. Таке рішення, яке дозволить Лісабонській угоді набути чинності вже до кінця поточного року," - сказав Президент Єврокомісії.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект