НОВИНИ

28.10.2009 | В.Ющенко зустрівся з делегацією Європарламенту у зв'язках з Україною
За матеріалом - УКРІНФОРМ, Прес-служби Президента України

Президент Віктор Ющенко провів зустріч із делегацією новообраного Європейського парламенту сьомого скликання у зв'язках з Україною.


Україною

Президент Віктор Ющенко


"Ми високо цінуємо активну позицію Європейського парламенту в організації стосунків Україна - Європейський Союз", - сказав Президент на початку зустрічі.


Він обговорив із європейськими парламентаріями актуальні питання політичного діалогу між Україною та ЄС, передусім щодо процесу підготовки Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та перспектив розвитку діалогу з візових питань. Глава держави висловив подяку Європарламенту за позицію, висловлену в рішеннях щодо Голодомору в Україні 1932-1933 років та засудження тоталітарних режимів.


"Ми виходимо з того, що основною стратегічною лінією зовнішньої політики України є інтегрування до європейських структур - ми говоримо про інтеграцію до Європейського Союзу та Північноатлантичного блоку. Це ті речі, які дають можливість Україні гарантувати національну незалежність, територіальну цілісність, безпеку, політичний та економічний прогрес", - запевнив Президент.


В.Ющенко позитивно оцінив хід переговорного процесу щодо нової угоди та спрощення візового режиму поїздок громадян України до країн ЄС. "Ми виходимо з того, що 4 грудня ми закріпимо великий прогрес у цьому процесі", - сказав Президент.


При цьому він висловив сподівання, що на дипломатичному рівні сторони знайдуть адекватне формулювання, яке чітко визначить перспективу інтеграції України до ЄС в угоді про асоціацію.


"Обидві сторони повинні знайти формулювання, які б поважали ті процеси, що відбуваються у ЄС, і щоб ми отримали положення, яке б гарантувало Україні перспективу європейської інтеграції", - сказав Президент, закликавши місію Європарламенту підтримати українську сторону в таких прагненнях.


Під час зустрічі обговорено питання реформування Європейського Союзу і роль Європарламенту в новій інституційній системі ЄС.


Глава держави також ознайомив парламентаріїв із внутрішньополітичною ситуацією в Україні, окремо акцентувавши їхню увагу на підготовці до виборів Президента України.


Представники Європарламенту на чолі з Павелом Ковалем (Республіка Польща) перебувають в Україні з нагоди проведення в Києві 26-27 жовтня 13-го засідання Комітету з парламентського співробітництва між Україною та Європейським Союзом.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект