НОВИНИ

27.10.2009 | Нова зовнішня політика Німеччини: без сюрпризів
Джерело - Радіо "Нмецька хвиля"

Крісло глави МЗС у новому німецькому уряді посяде глава Вільної демократичної партії Гідо Вестервеллє. Попри зміну міністра закордонних справ, зовнішня політика Німеччини суттєво не зміниться. 



Засади зовнішньої політики Німеччини залишаються непорушними вже декілька десятиліть: поглиблення співробітництва в межах Євросоюзу і НАТО. У коаліційній угоді між лібералами і християнськими демократами наголошується на стратегічному партнерстві зі Сполученими Штатами, але згадується і прагнення «плідної» співпраці з Росією.


Німеччина – без ядерної зброї


Загалом нового у зовнішній політиці очікувати поки не варто. Тим не менш, новий міністр із самого початку намагається розставляти свої акценти. Особливо це стосується глобальної безпеки: «Ми прагнемо, аби рештки ядерних озброєнь, які досі залишаються на території Німеччини, були вивезені з нашої країни. Ми будемо говорити про це з нашими партнерами», - заявив Ґідо Вестервеллє, представляючи коаліційну угоду своїм колегам по партії.


Нині на одній з військових баз США на заході країни перебувають близько двадцяти одиниць ядерних боєголовок. Ці озброєння були розміщені у Німеччині згідно із угодою НАТО про спільну ядерну безпеку країн альянсу. Оглядачі високо оцінюють шанси на реалізацію вимоги Вестервеллє, особливо з огляду на заклики президента Обами до ядерного роззброєння.


Загалом на адресу Білого дому з Берліна нині надходять заспокійливі сигнали: крім численних реверансів на адресу США коаліційна угода між правлячими партіями Німеччини не містить жодного слова про можливе виведення військ з Афганістану. З огляду на те, що численні союзники протягом наступних років планують залишити цю країну, такі надійні партнери як Німеччина Сполученим Штатам вкрай потрібні.


Розширення ЄС: процес «із відкритим кінцем»


Щодо теми розширення Європейського союзу, яка під час коаліційних перемовин викликала суперечки між лібералами і консерваторами, зрештою було знайдено компроміс. Замість однозначного «ні» вступу Туреччини до ЄС, на якому наполягали представники баварського ХСС, у коаліційній угоді йдеться про продовження переговорів з Анкарою. Щоправда, результат цих переговорів має залишатися «відкритим» - по завершенні переговорів автоматичного членства в ЄС не передбачається.


Такий підхід до розширення ЄС стосується, до речі, не лише Туреччини, але й інших кандидатів. Що це конкретно означатиме у випадку інших претендентів на вступ до Євросоюзу, покаже час. Жодна інша країна, крім Туреччини, у цьому контексті не згадується.


Як відомо, ліберали – єдина політична сила Німеччини, які виступають за чітку європейську перспективу України. Підтримка Києва на шляху до ЄС у довгостроковій перспективі була зафіксована у виборчій програмі ВДП на виборах до Європарламенту.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект