НОВИНИ

30.10.2009 | Медведєв засудив сталінські репресії
Джерело - Korespondent

Президент Росії Дмитро Медведєв вважає неприпустимим виправдання сталінських репресій під виглядом відновлення історичної справедливості.Про це йдеться у новому записі в відеоблозі Медведєва у зв'язку з Днем пам'яті жертв політичних репресій, який відзначається 30 жовтня.


"Давайте тільки вдумаємося: мільйони людей загинули в результаті терору і помилкових звинувачень - мільйони ... Але до цього часу можна чути, що ці численні жертви були виправдані якимись вищими державними цілями. Я переконаний, що жоден розвиток країни, жодні її успіхи, амбіції не можуть досягатися ціною людського горя і втрат. Ніщо не може ставитися вище за цінність людського життя. І репресіям немає виправдань ", - заявив Медведєв.


Російський лідер зазначив, що "пам'ять про національні трагедії так само священна, як пам'ять про перемоги. І надзвичайно важливо, щоб молоді люди володіли не тільки історичними знаннями, а й громадянськими почуттями. Були здатні емоційно співпереживати однією з найбільших трагедій в історії Росії. А тут не все так просто ".


За його словами, не може не турбувати те, що російська молодь погано обізнана про трагічні події минулих років: "Два роки тому соціологи провели опитування - майже 90% наших громадян, молодих громадян у віці від 18 до 24 років, не змогли навіть назвати прізвища відомих людей, які постраждали або загинули в ті роки від репресій ".


Тим часом, за словами Медведєва, неможливо уявити собі розмах терору, від якого постраждали всі народи країни і пік якого припав на 1937-1938 роки: "Протягом двадцяти передвоєнних років ... було практично ліквідовано козацтво." Розкуркулено "і знекровлено селянство. Політичним переслідуванням піддалися і інтелігенція, і робітники, і військові. Зазнали переслідувань представники абсолютно всіх релігійних конфесій ".


Президент зазначив, що коли говорять про фальсифікації історії, чомусь часто вважають, що мова йде тільки про неприпустимість перегляду результатів Великої Вітчизняної війни. "Але не менш важливо не допустити під виглядом відновлення історичної справедливості виправдання тих, хто знищував свій народ", - сказав Медведєв.


Нагадаємо, згідно з результатами опитування, проведеного Левада-Центром, трохи більше третини росіян (38%) вважають, що Йосип Сталін був державним злочинцем. Абсолютно не згодні з цією тезою 12% опитаних.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7165. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект