НОВИНИ

16.10.2009 | Україна і США таки обговорюють радари. Росія стурбована
За матеріалами - Української правди

Україна і США проводять переговори щодо використання Вашингтоном українських радіолокаційних станцій.


Про це повідомив посол України в США Олег Шамшур у четвер на брифінгу.


"Це питання в стані робочого обговорення, воно поки в достатньо початковій фазі", - сказав Шамшур.


Аналізуючи останні події в інформаційному просторі навколо заяви заступника міністра оборони США щодо можливого розміщення елементом ПРО на території України, посол зазначив, що мова, швидше за все, йшла саме про використання українських РЛС, а також про спільне науково-технічне співробітництво.


"Це і можливість наших флагманів аерокосмічної індустрії утримуватися не тільки на плаву, але і розвиватися, і це підтримували, до речі, усі президенти і всі прем'єри України, що були, у тому числі мова йде і про питання використання наших РЛС, що існують на території України, і від використання яких, як ви всі знаєте, відмовилася Росія", - сказав Шамшур.


У той же час у Москві висловлюють заклопотаність із приводу контактів США по ПРО з країнами, що не входять до Північноатлантичного Альянсу.


"Сказати, що інформація, що надходить з приводу деяких контактів, м'яко кажучи, вселяє надію, було би перебільшенням. Ми відчув заклопотаність", - сказав заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков на брифінгу в четвер.


"У ситуації, коли значні питання стратегічної стабільності повинні розглядатися по-партнерськи, загалом, така заклопотаность небажана, тому ми б закликали всіх учасників цих переговорів максимально відповідально підходити до своїх відповідних контактів і, тим більше, до своїх публічних заяв на цей рахунок", - сказав він.


"Американська адміністрація в руслі обговорення переглянутих планів по ПРО проводить контакти зі своїми партнерами, причому не тільки в колі натовських країн. Ми уважно відслідковуємо ту інформацію, що до нас надходить по ходу цих контактів", - сказав Рябков.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6874. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект