НОВИНИ

02.10.2009 | Ірландці проводять референдум щодо Лісабонської угоди
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У п'ятницю ірландці вдруге проводять референдум щодо Лісабонської угоди. Керівництво ЄС сподівається, що цього разу жителі Ірландії скажуть угоді «так». Експерти ж не виключають і негативного результату. 


Близько 25 відсотків ірландців налаштовані проти угоди, що має стати новим базовим договором ЄС, свідчать дані останніх опитувань громадської думки. Від 48 до 55 відсотків планують дати позитивну відповідь під час референдуму. Решта - не визначилися. Саме навколо тих, хто вагається, до останнього моменту і точилася запекла боротьба. Агітатори з обох таборів роздавали на вулицях свої прокламації та намагалися переконувати перехожих. Емоційно висловлювалися і політики.


«Це недемократичний документ, який позбавить Європу демократії», - переконує євроскептик  Деклан Гейнлі, чиї палкі промови так вплинули на ірландців торік. 


Лісабонська угода є необхідною хоча б для того, щоб Ірландія не була змушена самотужки долати наслідки економічної кризи, агітує ірландський міністр з питань соціальної політики Мері Ханафін. Але вона остерігається, щоб ірландці не вирішили покарати своєю відмовою теперішній уряд за всі негаразди. Адже в країні нині економічна криза, безробіття зростає рекордними темпами і невдовзі сягне 14 відсотків.


Уряд боїться почути "ні"


«Так, небезпека існує. Багато людей зневірилися. Економічні проблеми відчули на собі багато родин. Але той факт, що всі партії, крім однієї, навіть великі опозиційні, переконують виборців голосувати «за», свідчить, що тут ідеться не про уряд, не про політичну боротьбу, а про майбутнє Ірландії», - каже Мері Ханафін.


Водночас дехто радить не перебільшувати наслідки голосування щодо Лісабонської угоди. Адже в разі негативного результату референдуму країна не муситиме виходити з ЄС, аргументує депутат Європейського парламенту від Ірландії, соціаліст Джо Хіггінс: «Лісабонська угода  має надати ЄС певного спрямування на найближчі десятиліття. Якщо ірландці скажуть «ні», тоді ЄС функціонуватиме далі за нині чинними правилами. Я підозрюю, що мільйони європейців тільки б привітали такий результат».


Голосуватимуть ірландці в п'ятницю, але перші підрахунки результатів почнуться лише в суботу вранці. 


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9632. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект