НОВИНИ

28.10.2009 | Ангелу Меркель переобрали канцлером ФРН
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Німецький бундестаг переобрав сьогодні голову Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Ангелу Меркель на посаді канцлера ФРН.


За поданням федерального президента Німеччини Горста Келера на підставі 63 статті Основного закону ФРН, 323 з 612 присутніх депутатів бундестагу проголосували за кандидатуру Меркель, 285 - проти, чотири утрималися. Голосування проводилося таємно, оголосив президент бундестагу Норберт Ламмерт у Берліні.


Сьогодні ж Ангела Меркель та міністри нового уряду отримають від федерального президента грамоти про призначення і будуть приведені до присяги депутатами бундестагу.


Традиційний виступ новообраного канцлера з урядовою заявою в бундестазі Ангела Меркель планує відкласти до 10 листопада. Вже завтра вона здійснить візит до Брюсселя, де проходитиме саміт глав держав та урядів країн-членів ЄС.


Ангела Меркель, від народження Каснер, народилася 17 липня 1954 року в родині лютеранського священика у західнонімецькому місті Гамбург. У віці три роки переїхала разом з батьками до східнонімецького містечка Темплін, поблизу Берліна. У Східній Німеччині вона прожила 35 років. Із 1973 по 1978 роки навчалася на факультеті фізики у Лейпцігському університеті. Потім кілька років працювала у Центральному інституті фізичної хімії Академії Наук НДР.


Наприкінці 80-х років після падіння Берлінського муру Меркель активно вдалася до політичної діяльності. З 1991 по 1994 роки вона була міністром у справах жінок та молоді в уряді Гельмута Коля, а з 1994 по 1998 роки - міністром у справах навколишнього середовища, охорони природи та безпеки ядерних реакторів. Одночасно розвивалася і її партійна кар'єра: 1991-1998 роки - Меркель заступник голови ХДС, 1993-2000 - голова ХДС землі Мекленбург-Передня Померанія, з 1998 року - генеральний секретар ХДС, з 2000 року - голова ХДС і з 2002 року - керівник фракції ХДС/ХСС у бундестазі. У 2005 році перша в історії Німеччини жінка-канцлер очолила федеральний уряд "великої коаліції" консерваторів та соціал-демократів.


Меркель проживає в другому шлюбі з вченим-хіміком Йоахімом Зауером, дітей не має.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6054. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект