НОВИНИ

14.10.2009 | Японія припинить місію в Афганістані в 2010 році
Джерело - УКРІНФОРМ

Токіо в січні наступного року планує припинити дозаправляння суден НАТО, що забезпечують воєнну операцію в Афганістані. Про це заявив міністр оборони Японії Тошимі Кітазава на першій прес-конференції нового уряду країни.Як повідомляється, військово-морський флот Японії, дислокований в Індійському океані, здійснює з 2001 року дозаправляння і матеріально-технічне забезпечення кораблів міжнародної коаліції. Строк місії закінчується 15 січня. Заявивши, що строк не буде продовжено, японська влада дала зрозуміти, що буде готова надати альтернативний план підтримки міжнародного контингенту в Афганістані - зокрема, допомагаючи налагоджувати мирне життя в цій країні. 10 жовтня міністр закордонних справ Японії Кацуя Окада прибув з незапланованим візитом у Кабул, де зустрівся з президентом Афганістану Хамідом Карзаєм. Метою візиту було обговорення можливої підтримки з боку Токіо в стабілізації ситуації в регіоні.


Демократична партія Японії, яка прийшла до влади після серпневих виборів, неодноразово заявляла під час своєї виборчої кампанії про намір мати більш незалежний від США зовнішньополітичний курс. Одним з головних аспектів такої політики була обіцянка припинити місію японських військово-морських сил в Індійському океані.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект