НОВИНИ

14.10.2009 | Україна звернеться до ОБСЄ за гарантіями безпеки
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Вступ до НАТО в найближчі роки малоймовірний, тож Україна шукатиме додаткових гарантій безпеки у Європі. ОБСЄ якраз переформатовує систему європейської безпеки, і Київ сподівається, що там про нього не забудуть. 



На своїй зустрічі з українськими дипломатами у вівторок президент Віктор Ющенко зобов’язав їх краще дбати про національну безпеку за межами країни. Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Володимир Єльченко переконаний, що виконати доручення президента можна через Організацію з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ).


У грудні міністри закордонних справ країн ОБСЄ плануватимуть роботу на наступний рік та визначатимуть засади перегляду Будапештського меморандуму. Єльченко каже, що дипломати докладуть максимум зусиль, аби в новому документі ОБСЄ безпекові інтереси України були максимально враховані.


Київ визнає, що позаблоковий статус - це погано


«Україна належить до доволі невеликої залишкової групи країн, яка сьогодні не закрита жодною «парасолькою безпеки». Ми не в НАТО, ми не в ЄС, ми не в Ташкентському договорі. От для України, Молдови, країн Закавказзя та деяких балканських країн це принципово: як і хто може  гарантувати їм безпеку»,- зауважив український представник при міжнародних організаціях у Відні.


За словами Володимира Єльченка, додатковою гарантією безпеки для України може бути схвалення статуту ОБСЄ, де були б чітко прописані функції організації і зобов’язання країн-членів. Щоправда, поки що проти цього документу виступають Росія і США. Але у 2013 році Україна хоче головувати у ОБСЄ і тоді, каже дипломат, ситуацію можна буде змінити на користь країні.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3719. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект