НОВИНИ

28.10.2009 | Польща «здала» Росії національні інтереси – мільярдер
За матеріалами - УНІАН

Уряд Польщі у переговорах про додаткові постачання газу з головним постачальником - Росією - «здав» національні інтереси країни.


Про це в інтерв`ю газеті Polska заявив один із найзаможніших польських підприємців Олександр ГУДЗОВАТИЙ, фірма якого, згідно з досягнутими домовленостями, мала бути виключена зі складу акціонерів компанії-оператора польської частини Ямальського газопроводу.


«Це (домовленості) - послідовна реалізація концепції створення залежності Польщі від Росії», - сказав він.


О.ГУДЗОВАТИЙ, який минулого року зі статком у 1,3 млрд. доларів посів 9-е місце серед найзаможніших поляків у рейтингу Wprost, заявив, що реалізація досягнутих у понеділок домовленостей вигідна тільки росіянам.


«Вони зароблятимуть гроші на продажу газу Німеччині й іншим країнам, а ми з цього нічого не матимемо», - сказав він.


Польський бізнесмен, якого журнал Forbes у 1998 році назвав одним із найвпливовіших людей Центрально-Східної Європи, додав, що РФ використала тяжку ситуацію поляків, які з початку року недоотримували близько 25% газового імпорту.


Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 28 жовтня, Польща і РФ можуть фіналізувати попередні домовленості про додаткові постачання газу в країну.


26 жовтня у Москві Польща узгодила з російською владою продовження міжурядового договору про постачання газу в країну на 15 років.


Як повідомив віце-прем`єр Польщі Вальдемар ПАВЛЯК, поляки мають намір збільшити закупівлі російського газу з 2010 року до 11 млрд. кубометрів газу на рік з нині передбачених міжурядовим договором 8 млрд. кубометрів.


В.ПАВЛЯК підтвердив, що сторони також узгодили зміну складу акціонерів польсько-російської компанії - оператора польської частини Ямальського газопроводу - Europolgaz.


У той же час, за його словами, сторонам поки що не вдалося домовитися про тарифи на транспортування російського газу територією Польщі до Німеччини.


Віце-прем`єр висловив думку, що цей останній пункт може бути узгоджений до кінця поточного тижня.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект