НОВИНИ

14.10.2009 | У Москви залишаються питання щодо американської системи ПРО - МЗС РФ
Джерело - Korespondent.net

Росія вважає в цілому позитивними коректування США по системі протиракетної оборони, але в Москви досі залишається ряд питань з цієї проблеми.



Про це в середу, 14 жовтня, заявив заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков.


Напередодні в Москві відбулися переговори глав зовнішньополітичних відомств двох країн Сергія Лаврова і Гілларі Клінтон. Їм у свою чергу передували перші консультації на рівні заступників, на яких, зокрема, обговорювалася система американської ПРО в світлі озвучених новою адміністрацією США коригувань.


"Дуже цікавлять дві речі: перша - як все-таки буде вибудовуватися конфігурація ПРО з урахуванням тієї заявленої гнучкості та адаптивності до військових ракетних викликів і ризиків, які в основі американського підходу, чого нам чекати, де можливе розміщення цих систем, як це буде вибудовуватися з точки зору кількісних параметрів", - сказав Рябков, який очолював російську делегацію на цих переговорах.


"Американці дали досить глибокі детальні пояснення щодо цих питань, ми їх будемо вивчати", - сказав заступник глави МЗС.


За його словами, делегація США, яку очолювала заступник держсекретаря Еллен Таушер, надала "докладні пояснення стосовно тих рішень, які було оприлюднено президентом Обамою 17 вересня".


"Відбулася дуже докладна розмова", - зазначив Рябков.


Водночас, підкреслив він, "те, що прийнято зараз за основу реалізації оновленої схеми створення системи ПРО, як і раніше, викликає у нас цілу низку питань".


"І ми ці питання ставимо перед американцями і обговорюємо, - сказав Рябков. - Але, природно, що рішення по третьому позиційному району - це позитивний крок американської сторони, який в загальному створює певний фон для наших нинішніх обговорень".


Він додав, що такі обговорення будуть продовжуватись, як це записано в спільній заяві щодо ПРО.


Дипломат також підкреслив, що американці прагнуть відповісти на питання, що залишаються у Росії, щодо системи протиракетної оборони. "Не на всі питання ми отримали вичерпну відповідь, що повністю задовольняє нас, цього, мабуть, і бути не може, бо в американців усе це поставлено в залежність від розвитку ситуації", - зазначив заступник голови МЗС РФ.


"Вони самі кажуть, що все дорівнюватиме і формуватиметься залежно від того, як піде розвиток ситуації на цих найбільш ракетонебезпечних напрямках, тобто, багато невідомих, а коли так багато невідомих, ми теж не можемо заздалегідь підписуватися під якимись готовими схемами", - сказав Сергій Рябков.


Він додав, що дати наступних консультацій щодо ПРО поки не узгоджено. "Ми будемо зараз, в основному, займатися підготовкою до проведення спільної оцінки ризиків ракетного розповсюдження, як це записано в заяві від 6 липня", - сказав Рябков.


Заступник голови МЗС додав, що США висловили інтерес до співпраці з Росією у сфері безпеки по цілому ряду напрямів, а не тільки по РЛС в Габалі.


"Вони хочуть в принципі практично співпрацювати не тільки стосовно конкретно до цього об'єкта, але з цілої низки напрямів", - уточнив він.


Водночас, заступник глави МЗС РФ зазначив, що сторонам необхідно "в принципі визначитися, вийде у нас політичну основу підвести під цю співпрацю чи ні".


Держсекретар США Гілларі Клінтон прибула до Москви в понеділок, 12 жовтня. Раніше вона заявила, що російсько-американські відносини зазнали перезавантаження, а Москва і Вашингтон багато чого встигли досягти.


Проте після зустрічі з держсекретарем глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що у країн все ще залишаються розбіжності.


США в односторонньому порядку створюють стратегічну систему ПРО, в рамках якої вже розгорнуто бази протиракетної оборони і радари на Алясці і в Каліфорнії, а також стаціонарні радари в Гренландії, Великобританії, Японії та мобільні радарні системи морського базування. Розміщення елементів ПРО поблизу від кордонів РФ - радара в Чехії і протиракет у Польщі - було в середині вересня відкладено до 2015 року за рішенням президента Барака Обами, але не скасовано.


Росія вважає за необхідне включити питання про взаємозв'язок стратегічних наступальних і оборонних озброєнь у новий договір про скорочення ядерних арсеналів, який зараз готується до підписання.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект