НОВИНИ

19.10.2009 | Вибори президента Молдови відкладено через відсутність конкурентів єдиному кандидатові
За матеріалами - УКРІНФОРМ, МОЛДПРЕС.

Вибори президента РМ, заплановані на 23 жовтня, відкладено на невизначений термін. Причиною цього стала відсутність конкурентів єдиному кандидатові на вищий пост, заявив у Кишиневі голова Спеціальної комісії з проведення виборів президента РМ Іон Плєшка."Вибирати потрібно між двома або більш кандидатами, що передбачено у висновку Конституційного суду, а також міжнародною практикою. Оскільки було зареєстровано лише одного кандидата, вибори не можуть відбутися 23 жовтня", - підкреслив Плєшка.


Єдиним претендентом, що подав свою заявку, був кандидат від альянсу "За європейську інтеграцію" (АЄІ), депутат від Демократичної партії Маріан Лупу. Опозиційна партія ПКРМ не запропонувала жодного кандидата на посаду голови держави. Останній термін, коли кандидати у президенти могли подати заявки, завершився 17 жовтня о 24.00.


Згідно Конституції РМ, вибори президента проводяться у двомісячний термін після того, як посада президента Республіки Молдови стає вакантною, тобто до 11 листопада. Обраним вважається кандидат, що набрав три п'ятих голосів депутатів (61 мандат). У депутатів АЄІ - 53 мандати, а в опозиції - 48. За цих умов жодна із сторін не може самостійно вибрати главу держави.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект