ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

15.10.2009 | Єврокомісія оприлюднила річну стратегію розширення ЄС у 2009 році
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Єврокомісія оприлюднила результати річного огляду процесу розширення ЄС у 2009 році, так звану "річну стратегію розширення 2009". Доповідь відображує прогрес, який країни Західних Балкан і Туреччина досягли на шляху європейської інтеграції у важкій рік економічної кризи. З огляду на цей прогрес, Єврокомісія прийняла рекомендацію щодо початку переговорів про входження до ЄС ще з однією країною-кандидатом - Колишньою Югославською Республікою Македонія.


Помітним кроком вперед для усього регіону Західних Балкан протягом наступного року має стати також лібералізація візового режиму з Євросоюзом. Як сьогодні під час прес-конференції у Брюсселі зауважив Єврокомісар з питань розширення Оллі Рен, всі країни регіону доклали великі зусилля для належної організації кордонів та вдосконалення відповідного внутрішнього законодавства. Це дозволить ввести для громадян Колишньої Югославської Республіки Македонія, Чорногорії і Сербії безвізовий режим поїздок до ЄС вже на початку наступного року. Єврокомісія представить подібні пропозиції щодо Албанії та Боснії і Герцеговини всередині 2010 року, за умови, якщо ці країни виконають необхідні умови.


Як наголосив Єврокомісар, перспектива входження до ЄС надала потужний стимул для політичних та економічних реформ в країнах регіону Західних Балкан, зміцнила мир та регіональну стабільність. Стратегічним інтересам Євросоюзу відповідає продовження цього розвитку на основі погоджених принципів та умов.


"Стратегія розширення, яку ми представляємо сьогодні, демонструє нашу відданість європейському майбутньому Західних Балкан та Туреччини. В ці важкі часи економічної кризи заявки на членство, що надійшли від Албанії і Чорногорії, лише підкреслюють привабливу силу Євросоюзу та нашу роль у забезпеченні стабільності, безпеки та добробуту. Заявка на членство від Ісландії додала новий вимір порядку денному розширення ЄС," - сказав Оллі Рен.


Представлена доповідь відзначає також прогрес, який досягла на шляху євроінтеграції ще одна країна-кандидат - Хорватія. Зокрема, Єврокомісія у повному обсязі відновила переговорний процес з цією країною щодо входження до ЄС після врегулювання прикордонної суперечки між Хорватією і Словенією, яка є членом Євросоюзу. Якщо така тенденція буде продовжена, переговори між Хорватією і ЄС щодо членства можуть бути завершені вже протягом 2010 року.


Документ також визнає, що стабільність, якої вдалося останнім часом досягти у Косово, залишається дуже вразливою. Правоохоронна цивільна місія ЄС, яка розгорнута в краї, зберігає свою повну оперативну спроможність. "Перед Косово постають серйозні виклики, включаючи забезпечення верховенства права, боротьбу проти корупції і організованої злочинності, зміцнення адміністративних спроможностей, захист сербської спільноти та інших меншин," - йдеться у доповіді Єврокомісії.


Окремо Єврокомісія ухвалила пропозицію щодо започаткування візового діалогу з Косово з перспективою остаточної візової лібералізації, коли Косово відповідатиме необхідним критеріям. Єврокомісія також запропонувала розширити режим торговельних преференцій щодо Косово та висловила намір представити пропозиції для укладення торговельної угоди між ЄС і Косово, "коли для цього будуть створені потрібні умови".


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект