НОВИНИ

15.10.2009 | НАТО готове обговорювати "ядерне" питання Росії в рамках Ради НАТО-Росія
За матеріалами - УКРІНФОРМ

НАТО готове обговорювати нову стратегічну концепцію Росії, включаючи її ядерний елемент, у рамках Ради НАТО-Росія. Про це вчора у Брюсселі заявив речник Альянсу Джеймс Апатурай.На прохання кореспондента УКРІНФОРМу Джеймс Апатурай прокоментував інформацію про включення до нової версії стратегічної концепції РФ можливості завдання превентивного ядерного удару у випадку виникнення критичних загроз для національної безпеки.


Речник Альянсу, зокрема, зазначив, що думки російських партнерів щодо стратегічної концепції Росії, включаючи її ядерний елемент, вже були доведені до НАТО. Уповноважені представники російської адміністрації брали участь у роботі Ради НАТО-Росія та інформували союзників по Альянсу про еволюцію ідей у Росії навколо національної стратегії з безпеки. Цей діалог продовжується й нині. За словами Апатурая, сторони вже мали "доволі відвертий обмін поглядами" навколо стратегічної концепції, яка ще має назву "Росія 2020".


"Якщо вони (росіяни) захочуть обговорити це знову, це саме те, для чого найкраще стане в нагоді форум у рамках Ради НАТО-Росія. Союзники можуть обговорити цю тему, якщо в них буде таке бажання. Я не можу зараз відобразити позицію союзників, оскільки повідомлення про це з'явилися лише щойно. Але, безумовно, Росія не є єдиною країною, політика якої не виключає можливість застосування (ядерної зброї - авт.) першими", - сказав Джеймс Апатурай.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект