НОВИНИ

08.10.2009 | Ющенко: нинішні відносини з Росією – не найскладніше
За матеріалами - ВВС

Президент Віктор Ющенко категорично не погоджується, що в погіршенні україно-російських відносин винна Україна.


"Я не можу категорично з цим погодитися, тому що все, що можна було зробити з точки зору ініціювання двосторонніх відносин у руслі добросусідства, взаємоповаги, українською стороною робиться", - сказав він в інтерв’ю українській службі ВВС.


"І я не думаю, що нинішній період – найскладніший у наших відносинах", - сказав Ющенко.


"Може, хтось забув, як років 6 тому виник конфлікт біля острова Тузла, коли обидві армії були на рівні найвищої бойової готовності, коли до порушення територіальної цілісності лишалося кілька десятків метрів. Невже то були кращі часи? Чи кращі часи були, коли приймалося рішення російською стороною про Севастополь як російське місто? До речі, це рішення не відмінено, хоча відповідна резолюція ООН з цього приводу є", - наголосив він.


"То були часи, які дійсно ілюстрували, можливо, ще не згаслу амбіцію, погляд на Україну як на периферію, на філію", - підсумував президент.


Ющенко наголосив, що його політика "4 роки демонструє велику повагу до Росії, коректне ставлення".


"Я не допускаю якихось випадів (на адресу Росії та її керівництва), які б формували нетактовність чи якісь образи", - сказав президент України.


"Але, з іншого боку, я не дозволю спілкуватися з Україною без розуміння того, що ми є незалежною країною, що у нас є територіальна цілісність, єдиний кордон, що у нас не може бути предметом торгів "Одеський припортовий", чи "Стірол", чи комплекс "Зоря" чи ГТС. Це є виключно національні інтереси", - зазначив Ющенко.


"Ніхто не ставить за мету мати проблемні стосунки з Росією, але ніхто не буде жертвувати суверенітетом чи незалежністю, щоб мати ці стосунки такими, як комусь хочеться", - наголосив він.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1231. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект