НОВИНИ

20.10.2009 | Прем'єр Польщі виступає за посилення східного напрямку діяльності ЄС
Джерело - УКРІНФОРМ

Голова польського уряду Дональд Туск наполягає, щоб питання політики сусідства та проекту Східного партнерства перебували не в компетенції Високого представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки, а Єврокомісара з питань розширення. Про це він заявив під час зустрічі в Брюсселі з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу.


"Я переконаний, що добре було б, аби Єврокомісар з питань розширення займався також питаннями сусідства, зокрема Східного партнерства. Це потрібно для того, щоб ці важливі для ЄС та регіону справи не були на другому плані у Високого представника", - заявив Д.Туск. Коментуючи результати зустрічі, польський прем'єр зазначив, що в цьому аспекті він відчув розуміння з боку голови Єврокомісії.


Обговорюючи питання запровадження згідно з Лісабонською угодою посади голови Європейської ради, Д.Туск наголосив, що ця особа не може бути "президентом Європи", а лише особою, "яка керуватиме роботою ради". На його переконання, це підвищить роль країн ЄС у прийнятті рішень та сприятиме кращій інтеграції Спільноти.


Водночас, глава польського уряду поінформував Жозе Мануеля Баррозу про те, що в розподілі портфелів в Єврокомісії Варшава зацікавлена в посаді у сфері економіки. Д.Туск вкотре зазначив, що Єврокомісаром від Польщі буде депутат Європарламенту з проурядової "Громадянської платформи" Януш Левандовський.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект