НОВИНИ

01.10.2009 | Будь-яке рішення щодо врегулювання у Грузії має грунтуватися на повазі до територіальної цілісності країни - ЄС
Джерело - УКРІНФОРМ

Після ознайомлення з доповіддю незалежної міжнародної комісії щодо минулорічних подій у Грузії Євросоюз підтвердив сьогодні, що будь-які пошуки шляхів врегулювання конфлікту у цій країні мають грунтуватися на повазі до суверенітету та територіальної цілісності Грузії та до норм міжнародного права. Про це йдеться у повідомлені, яке було розповсюджено з цього приводу Шведським головуванням Євросоюзу.Як повідомляється, сьогодні у Брюсселі керівник незалежної комісії, швейцарський дипломат Хейді Тегліавіні (Heidi Tagliavini) представила результати проведеного розслідування представникам Грузії, Російської Федерації, Європейського Союзу, ООН та ОБСЄ.


Євросоюз привітав презентацію цього документу та висловив готовність взяти до відома результати проведеної роботи. Підкреслюючи незалежний характер зробленої доповіді, Євросоюз висловив сподівання, що результати розслідування сприятимуть кращому розумінню причин та подій минулорічного конфлікту, а у більш широкій перспективі слугуватимуть інтересам міжнародних зусиль у сфері "превентивної дипломатії".


"Євросоюз ще раз наголошує, що мирне та тривале вирішення конфлікту у Грузії має грунтуватися на повній повазі до принципів незалежності, суверенітету та територіальної цілісності, як це визнається міжнародним законодавством, включаючи Гельсінський заключний акт ОБСЄ, а також резолюції ООН", - підкреслює Євросоюз.


Повний текст доповіді незалежної міжнародної комісії щодо подій у Грузії у серпні 2008 року вже доступний для широкого загалу на спеціально створеній веб-сторінці.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект