НОВИНИ

30.10.2009 | Для завершення процесу ратифікації Лісабонської угоди ЄС знято останні політичні перешкоди - Президент Єврокомісії
За матеріалами - УКРІНФОРМ

У результаті компромісу, досягнутого під час дискусії у перший день саміту Євросоюзу, знято останні політичні перешкоди для завершення процесу ратифікації базової Лісабонської угоди ЄС. Про це учора пізно ввечері під час прес-конференції у Брюсселі заявив Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.


"Дорогу до ратифікації угоди відкрито. Безумовно, ще має відбутися рішення Конституційного суду Чеської Республіки, яке має повною мірою поважатися. Але з політичної точки зору останню перешкоду на шляху ратифікації угоди було усунуто сьогодні. Ми дуже щасливі з цього приводу, адже нам необхідна ця угода, щоб ми могли працювати далі", - сказав Президент Єврокомісії.


Баррозу наголосив, що компроміс вдалося досягти завдяки активним зусиллям шведського Головування Євросоюзу, а також конструктивній позиції та добрій волі лідерів багатьох європейських країн.


У свою чергу, Прем'єр-міністр головуючої в ЄС Швеції Фредрик Райнфельдт під час прес-конференції визначив компроміс, досягнутий із Чеською Республікою, як головне досягнення першого дня роботи Ради ЄС на вищому рівні. Він розповів, що в роботі саміту взяли участь представники Президента Чеської Республіки, які відстоювали його позицію щодо Лісабонської угоди. В результаті дискусії Чехія наполягла на виключеннях для себе з положень так званого "30 протоколу". Це означає, що, за прийнятим рішенням, у колі демократичних країн Євросоюзу певні виключення із Хартії з прав людини будуть зроблені вже для трьох країн Євросоюзу. Раніше такі поступки для себе вибороли Великобританія та Польща, нині до цих країн приєдналася Чеська Республіка.


Приводом для жорсткої позиції Чеського Президента Клауса стосовно Лісабонської угоди стали положення, що теоретично дозволяли нащадкам судетських німців, виселених з території Чехословаччини після другої світової війни, претендувати на повернення майна або розраховувати на компенсації від Чеської держави.


"Сьогодні відбулася дискусія, в результаті якої ми дали їм (Чеській стороні - авт.) те, що вони хотіли. Таке рішення стало можливим, тому що цей компроміс виявився прийнятним для сусідніх з Чеською Республікою країн", - зазначив Прем'єр-міністр Швеції Фредрик Райнфельдт.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект