НОВИНИ

16.10.2009 | НАТО представляє великий інтерес роль України в забезпеченні регіональної безпеки та стабільності
За матеріалами - Української правди

Для НАТО представляє великий інтерес роль України в забезпеченні регіональної безпеки та стабільності.


Про це у четвер в Брюсселі за підсумками засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів заявив заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлісєєв.


За його словами, саме це питання розглядалося на порядку денному засідання комісії.


"Дискусія показала, що є необхідність у такому діалозі, і тому був зроблений висновок про те, що необхідно збільшити кількість зустрічей у форматі комісії", - заявив Єлісєєв.


"Крім того, дискусія продемонструвала, що для НАТО представляє великий інтерес інформація з України та її роль у забезпеченні регіональної безпеки і стабільності", - сказав заступник міністра.


Відповідаючи на питання про можливий розгляд цього питання у контексті минулорічних подій в Грузії і майбутніх президентських виборів, Єлісєєв сказав: "Конфлікт у Грузії ще раз підтвердив ту виняткову роль, яку відіграє Україна саме з точки зору забезпечення безпеки і стабільності".


"Що стосується виборів, то це питання партнерами не піднімалося", - сказав заступник міністра.


У зв'язку з цим він сказав, що українська сторона сама поінформувала про те, що робиться для забезпечення вільного і демократичного волевиявлення українського народу.


"Ми ще раз констатували, що зробимо все можливе, щоб вибори відбулися, дійсно, демократично і вільно. Більше ніяких питань не виникало, що я розцінюю як свідчення того, що у євроатлантичної спільноти є переконання у тому, що вибори у нашій країні відбудуться без будь-яких ексцесів", - підкреслив він.


Говорячи про можливість зміни зовнішньополітичного курсу України після президентських виборів в частині євроатлантичної інтеграції, Єлісєєв зазначив, що партнери по НАТО "розуміють, і це ґрунтується на їхньому досвіді, що існує дві великі різниці між кандидатом в президенти і його гаслами і тим, коли він стає президентом".


"З цього приводу у них немає ніяких турбот, і надалі також не буде, і вони це абсолютно розуміють. Ми можемо говорити про вибори президента в частині того, що всі вже прийняті нами міжнародні зобов'язання будуть реалізовуватися більш ефективно", - підкреслив він.


Заступник міністра також повідомив, що в ході засідання сторони розглянули заходи річної національної програми, пов'язані з забезпечення регіональної безпеки і стабільності.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект