НОВИНИ

02.10.2009 | Торгівців зброєю BAE Systems звинувачують в корупції
Джерело - Українська служба ВВС

Британська компанія з продажу озброєнь BAE Systems постала перед звинуваченнями в корупції. Відділ розслідування серйозного шахрайства попросив генпрокуратуру почати розслідування діяльності фірми.Відділ розслідування серйозного шахрайства вів переговори з фірмою, але сторони не могли домовитися щодо того, які зловживання визнає фірма, чи розмір штрафу.


BAE Systems звинувачують у тому, що вона платила хабарі за здобуття контрактів у кількох країнах Африки та Східної Європи.


BAE Systems заявила, що досі намагається вирішити справу поза судом, але піде й до суду, "якщо буде необхідно".


Проте фірма визнала минулого року, після незалежного розслідування, що не завжди дотримувалася найвищих етичних стандартів.


Інше розслідування Відділу розслідування серйозного шахрайства було припинене в 2007 році, коли було вирішено, що слідство ставить під загрозу національну безпеку. Та справа стосувалася масштабного продажу зброї, контракт на який BAE Systems отримала в Саудівської Аравії.


Як каже бізнес-редактор ВВС Роберт Пестон, як би не ставилися до цієї компанії, а вона є світовим лідером з продажу зброї, найбільший виробник у Британії і важлива частина британської економіки. Він каже: "Це найбільш вибухове розслідування діяльності британської компанії, яке я будь-коли бачив".


Звинувачення в тому, що BAE тримувала контракти завдяки хабарям, не нові. Найбільша справа стосувалася 43-мільярдного (у фунтах стерлінгів) контракту на постачання понад 100 винищувачів Саудівській Аравії. Контракт почався у 1985, а в 1992 році було призупинене розслідування Національного Аудиторського Офісу.


Відділ розслідування серйозного шахрайства почав слідство в 2004 році після звинувачень, що BAE  мала грошовий фонд для "подарунків" членам саудівської королівської родини та їхнім посередникам в сподіванні на прибуткові контракти. Два роки по тому тодішній прем'єр Тоні Блер припинив слідство після політичного тиску з боку як британських, так і саудівських сил.


Ця компанія є найбільшим виробником у Британії й виробляє все від армійського обладнання до кораблів та літаків. Вона має близько 105 тис працівників по всьому світу і клієнтів у понад 100 країнах.


 Зброя


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект