НОВИНИ

29.10.2009 | "Північний сокіл" над Гренландією може бути українським
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Подальший розвиток співробітництва між військово-морськими силами України та Данії обговорено під час перебування заступника Постійного державного секретаря при Міністерстві оборони Королівства Данія пана Крістіана Фішера у Севастополі.


В рамках триденного візиту данської делегації в Україну, на борту флагмана ВМСУ фрегата "Гетьман Сагайдачний" сьогодні відбулася зустріч пана К. Фішера з командувачем ВМС Збройних Сил України адміралом Ігорем Тенюхом та переговори у складі військових делегацій обох країн.


Під час переговорів адмірал Ігор Тенюх та пан Крістіан Фішер обговорили, зокрема, перспективи пошуково-рятувальних спроможностей флотів обох країн.


Перебуваючи у Севастополі, представники данської військової делегації відвідали Центр пошукових та аварійно-рятувальних робіт ВМС України. Тут вони ознайомилися з водолазним пошуково-рятувальним обладнанням Центру, у тому числі й тим, що два роки тому було надано українським військовим морякам від Королівських Військово-Морських Сил Данії як гуманітарну допомогу. Це, зокрема, підводно-гідравлічний інструмент, за допомогою якого можна працювати з підводними перешкодами, пошкодженими підводними частинами кораблів та суден без постановки їх у док. Крім того, частина обладнання дозволяє проводити детальний аналіз водолазного повітря, розширяє діапазон роботи водолазів у температурному режимі


Сьогодні данська військова делегація працюватиме у столиці України. Так, у Києві запланована зустріч пана Крістіана Фішера з тимчасово виконуючим обов'язки міністра оборони України Валерієм Іващенком та переговори у складі військових делегацій обох країн. Сторони планують обговорити стан та перспективи розвитку двостороннього співробітництва в оборонній сфері, у тому числі, між військово-морськими силами України та Королівства Данія, а також питання військового співробітництва України з НАТО та ЄС.


Валерій Іващенко та Крістіан Фішер обміняються досвідом миротворчої діяльності збройних сил обох країн, зокрема, в рамках участі у складі Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані.


Враховуючи позитивний досвід проведення спільної українсько-данської операції з транспортування пального на острові Гренландія "Козаки на кризі-2009", окремою темою переговорів стане можливість проведення у 2010 році подібної спільної операції "Північний сокіл-2010".| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект