НОВИНИ

30.10.2009 | Іспанія, Бельгія, Угорщина: тріо у Брюсселі
За матеріалами - Української служби ВВС

Прем’єр-міністри Хосе Луїс Родрігес Сапатеро, Герман Ван Ромпей та Гордон Байнай повідомили, що Іспанія, Бельгія та Угорщина координуватимуть свої дії у головуванні в ЄС протягом 18-ти місяців.



Виступаючи у Брюсселі, пан Сапатеро заявив, що перед трьома президентствами стоять дуже важливі завдання, серед яких не лише інституційні зміни в ЄС, а й подолання економічної кризи, боротьба з кліматичними змінами тощо.



 
У свою чергу прем’єр-міністр Бельгії зазначив, що три країни мають всі можливості ефективно працювати разом під час головування в ЄС.


Герман Ван Ромпей сказав, що це значний внесок у баланс ЄС: "по-перше, з географічної точки, оскільки ми об’єднуємо країни від півдня через центр до сходу Європи, з політичної та культурної точки зору, а також з історичної точки зору".



Герман Ван Ромпей висловив переконання в тому, що Європа тільки об’єднаними зусиллями може вирішити багато сучасних викликів і, передусім, вийти з фінансової та економічної кризи.


Прем’єр-міністр Угорщини зазначив, що на Європу очікує новий етап у розвитку, пов’язаний цього разу не з розширенням ЄС, а з початком роботи за новими правилами після того, як Лісабонська угода буде ратифікована.


Гордон Байнай одним з найважливіших завдань для ЄС у найближчі півроку назвав подолання економічної кризи.


 


Прем’єр-міністри трьох країн також представили спільний логотип для свого головування, який складається з двох прописних літер “eu”, виконаних у кольорах національних прапорів: червоний-жовтий-червоний для Іспанії, чорний-жовтий-червоний для Бельгії та червоний-білий-зелений для Угорщини.


Над цими літерами розташовується напис “trio.es” для Іспанії, “trio.be” для Бельгії та “trio.hu” для Угорщини, який водночас вказує на адресу сайту головувань цих країн в ЄС.


Відповідно до Лісабонської угоди, система головування в ЄС дещо змінюється, і три країни, що головуватимуть поспіль, координуватимуть свої пріоритети та свої дії.


На сьогодні Лісабонську угоду схвалили всі країни-члени ЄС крім Чехії.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект