НОВИНИ

16.10.2009 | Президент Румунії довірив формувати новий уряд екс-представнику країни в МВФ
За матеріалами - УКРІНФОРМ, Antena3

Президент Румунії Траян Бесеску офіційно оголосив про призначення нового прем'єр-міністра країни. Ним став незалежний кандидат, який виконував раніше функції представника країни в МВФ Лучіан Кроітору (Lucian Croitoru).Рішенню Траяна Бесеску про заміщення вакантної посади глави уряду передували непрості консультації з керівництвом опозиційних політичних сил, представлених у парламенті країни. Опозиція об'єдналася та зібрала 65% голосів і сформувала, таким чином, парламентську більшість, висунувши свого кандидата - мера міста Сибіу (Центральна Румунія) Клауса Йоханніса. Т.Бесеску відхилив цю кандидатуру та визначив свого ставленика - Лучіана Кроітору, пояснивши свій вибір його "професіоналізмом, досвідом і знанням міжнародних валютних структур" .


Л.Кроітору, зі свого боку, заявив, що пріоритетом нового уряду в найближчій перспективі стане організація і проведення президентських виборів (22 листопада), а також виконання зобов'язань перед МВФ і Світовим банком. Таким чином, Лучіан Кроітору має в 10-денний термін розробити програму діяльності уряду та представити її разом зі складом нового кабінету міністрів на затвердження парламенту. Між тим, як зазначають міжнародні експерти, виникає питання, чи затвердять народні обранці уряд на чолі з Л.Кроітору, оскільки опозиція вже зараз заявляє, що підтримуватиме свого кандидата - Клауса Йоханніса.


Як повідомлялося, 13 жовтня румунський парламент рішенням більшості виніс вотум недовіри уряду Еміля Бока, сформованого Демократично-ліберальною партією. Ініціаторами такої процедури виступили Націонал-ліберальна партія, Демократичний союз угорців Румунії та частково Соціал-демократична партія.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект