НОВИНИ

28.10.2009 | Співробітник Держдепу США подав у відставку на знак протесту проти політики американського керівництва в Афганістані
За матеріалами - УКРІНФОРМ, "The Washington Post"

Співробітник Державного департаменту США звільнився зі своєї посади на знак протесту проти політики керівництва. Американський дипломат не згоден із тим, що в Афганістані все ще триває військова операція. Це перший подібний випадок у зовнішньополітичному відомстві США.


36-ти річний Метью Хо обіймав посаду старшого радника при адміністрації афганської провінції Забуль, де знаходиться один із центрів руху "Талібан". Його знання та досвід могли б знадобитися новій адміністрації при формуванні подальшої тактики у країні, що вже давно охоплена війною.


Однак, у своєму листі від 10 вересня дипломат зазначив: "Я втратив розуміння і віру в стратегічні завдання присутності США в Афганістані". Високопосадовець наголосив, що має глибокі сумніви щодо дієвості існуючої та результативності майбутньої стратегії. "Але моя відмова від посади пояснюється не протестом проти того, як ми ведемо цю війну, а проти того, навіщо і з якою кінцевою метою це робиться", - йдеться у його заяві.


Метью Хо повернувся до Вашингтону, де зустрівся зі спеціальним представником США в Афганістані та Пакистані Річардом Холбруком. "Ми сприймаємо цей лист дуже серйозно, оскільки він був високопрофесійним співробітником", - прокоментував ситуацію представник Держдепу.


Президент США Барак Обама протягом останнього місяця намагається прийняти остаточне рішення щодо відправки додатково десятків тисяч військових до Афганістану, аби "стабілізувати ситуацію в регіоні". На цьому тлі дипломат вголос говорить про те, що багато жителів Афганістану висловлюються категорично проти продовження американської присутності в країні, а підтримуваний Вашингтоном афганський уряд має репутацію корумпованого і непрозорого.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект