НОВИНИ

12.10.2009 | Президент Польщі підписав Лісабонську угоду
Джерело - УКРІНФОРМ

Президент Польщі Лех Качинський в суботу підписав Лісабонську угоду. На урочистій події з цієї нагоди були присутні, зокрема, голова Європарламенту Єжи Бузек, голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, прем'єр-міністр Швеції (яка головує в цьому півріччі в Євросоюзі) Фредрік Райнфельд.

Президент Польщі Лех Качинський
 


"Угода є важливою, оскільки дає Спільноті нову силу, нову форму діяльності в Євросоюзі", - наголосив після підписання документу голова Європарламенту Єжи Бузек. Він зазначив, що прийняття документу є "демократичним вибором 500 мільйонів європейців". Водночас Жозе Мануель Баррозу назвав символічним підписання Лісабонської угоди в залі, де проходили засідання Круглого столу 1989 року за участю представників "Солідарності". "Без боротьби за вільну Польщу, Європа не мала б об'єднаної Європи", - наголосив він.


На початку квітня 2008 року Сейм та Сенат Польщі схвалили Закон, яким уповноважили главу держави підписати Лісабонську угоду. Л.Качинський задекларував, що зробить це лише після позитивного результату референдуму з прийняття Лісабонської угоди Ірландією. 2 жовтня ірландці 67 відсотками голосів сказали "так" Угоді, що відкрило дорогу для її схвалення в Польщі.


Єдиною країною, яка на сьогодні ще не підписала документ, є Чехія, де Конституційний суд вивчає його на предмет відповідності внутрішнім законам країни.


Лісабонську угоду лідери країн ЄС затвердили в грудні 2007 року. Впровадження її в життя має покращити функціонування розширеного Євросоюзу завдяки спрощенню процедур прийняття рішень і скасуванню права вето в майже 40 сферах. Документом також передбачається створення постійної посади Голови Європейської Ради, а також формування єдиної дипломатичної служби ЄС.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект