НОВИНИ

21.10.2009 | США виведуть з Іраку бойові підрозділи до серпня 2010 року - Б.Обама
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Сполучені Штати Америки до серпня 2010 року виведуть з Іраку бойові підрозділи своєї армії. Усі американські військові залишать країну до 2011 року. Про це заявив президент США Барак Обама після зустрічі з прем'єр-міністром Іраку Нурі Аль-Малікі.


За словами глави Білого дому, на зустрічі йшлося про досягнення іракського керівництва на шляху демократичного розвитку країни. Американський лідер наголосив на важливості запровадження виборчого законодавства, аби заплановані на січень вибори пройшли вчасно і мали під собою правову основу.


Разом із тим Барак Обама відзначив вихід американсько-іракських відносин на новий рівень. "Особливістю цієї зустрічі стало те, що вона засвідчила перехід наших двосторонніх відносин на той рівень, коли ми відійшли від питань безпеки і почали вести розмову про економіку, торгівлю та комерцію", сказав президент.


У Вашингтоні цими днями проходить конференція, присвячена перспективам залучення американських приватних інвестицій в економіку Іраку. Барак Обама підтримав цю ініціативу і висловив переконання, що прогрес у становленні інвестиційного законодавства всередині країни стане основою для розвитку відносин між американським та іракським бізнесом.


У свою чергу, Нурі Аль-Малікі також високо оцінив той факт, що переговори між лідерами двох держав були зосереджені у площині економічного розвитку, який має стати основою для добробуту населення Іраку. Він наголосив, що Ірак потребує значного оновлення та перебудови більшості секторів своєї економіки і хоче дати можливість американським компаніям взяти у цьому процесі активну участь.


Іракський прем'єр закликав США підтримати ініціативу з відміни міжнародних санкцій проти Іраку, який не має зброї масового знищення та будує плюралістичну політичну систему в країні.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект