НОВИНИ

21.10.2009 | WT: Байдена відрядили до Європи відновлювати довіру до США
За матеріалами - УНІАН

Віце-президент США Джозеф Байден-молодший прибув сьогодні до столиці Польщі у рамках досить делікатного дипломатичного турне з відновлення довіри. Про це сьогодні пише «The Washington Times» у статті «Байдена направили заспокоювати Європу у зв`язку зі спробами примирення з Росією».
Як відзначає видання, потреба в такому візиті була викликана раптовою відмовою адміністрації Барака ОБАМИ від системи протиракетної оборони, що «знову посилило глибоко укорінену тривогу в цьому регіоні, де Сполучені Штати вважають єдиною надійною противагою грізному російському сусідові».


«Своїм візитом і зустрічами з вищим керівництвом Польщі, Чехії і Румунії цього тижня віце-президент сподівається заспокоїти трьох союзників США по НАТО, завіривши їх в тому, що Сполучені Штати як і раніше глибоко віддані справі забезпечення безпеки цих країн», - пише "The Washington Times".


За інформацією видання, «очікується, що БАЙДЕНА тепло вітатимуть. Але під час конфіденційних зустрічей з президентами, прем`єр-міністрами і лідерами опозиції в усіх трьох країнах йому також обов`язково нагадають про ту історичну напруженість, через яку нещодавні американські ініціативи, спрямовані на зближення з Росією, викликали глибокі підозри. БАЙДЕН сподівається знизити цю нервозність».


Однак головна спонукальна причина поїздки Дж.БАЙДЕНА ні для кого не є секретом.


"Він усуває пошкодження і ліквідовує наслідки - все просто і зрозуміло", - сказав Деймон УЇЛСОН, який при Президентові США Джорджі БУШІ був старшим директором у європейських справах у Раді національної безпеки.


"Віце-президент розуміє, що головне це зовсім не протиракетна оборона, а втрата довіри, - заявив Д.УЇЛСОН, який працює зараз директором Програми міжнародної безпеки в Атлантичній раді США, - це та проблема, яка все наростає, наростає і наростає".


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект