НОВИНИ

28.10.2009 | Рада міністрів ЄС прийняла план дій щодо підтримки Афганістану та Пакистану на період до 2013 року
Джерело - УКРІНФОРМ

Рада міністрів ЄС із зовнішніх відносин, засідання якої відбулося вчора у Люксембурзі, розглянула розвиток ситуації в Афганістані та Пакистані. Учасники зустрічі дійшли висновку, що обидві країни стикаються із серйозними викликами та потребують суттєвої та негайної міжнародної допомоги.


В цьому контексті міністри закордонних справ країн Євросоюзу прийняли рішення про створення плану дій щодо розвитку відносин ЄС з Афганістаном та Пакистаном, який передбачатиме консолідовані та ефективні кроки зі стабілізації ситуації у цьому регіоні, створення умов для його мирного та сталого розвитку.


"З огляду на те, що в Афганістані невдовзі буде сформовано новий уряд, а також з урахуванням різкого загострення ситуації з безпеки у цьому регіоні, Євросоюз представив свій план дій у дійсно критичні часи", - зауважив з цього приводу міністр закордонних справ головуючої в ЄС Швеції Карл Більдт.


В свою чергу, Єврокомісар з питань зовнішніх відносин та Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер наголосила на тому, що Євросоюзу необхідно посилити допомогу у формуванні дієздатного уряду в Афганістані, який зможе взяти на себе відповідальність за ситуацію в країні. "Я вийду з пропозицією щодо суттєвого збільшення обсягів щорічної допомоги з боку Єврокомісії для наступної фінансової перспективи на 2011-2013 роки", - заявила Ферреро-Вальднер.


Високий представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Хав'єр Солана наголосив на тому, що як Афганістан, так і Пакистан потребують допомоги так гостро, як ніколи раніше. "Відповідно до плану дії, Євросоюз посилить власне залучення до реалізації політики сталого розвитку усього регіону. Він (Євросоюз) веде за собою міжнародну спільноту в тому, щоб показати Афганістану і Пакистану, що вони не залишаться наодинці із власними викликами", - сказав Хав'єр Солана.


Учасники зустрічі визнали, що прогрес Афганістану у здійсненні політичних реформ, у державотворенні та в організації ефективної системи управління є "надто повільним". Саме слабкість місцевого уряду, за висновком європейських міністрів, стала головною перешкодою для розвитку країни. Новий уряд Афганістану має скористатися нагодою, щоб розробити нову програму та заслужити довіру народу країни. Євросоюз готовий прийти на допомогу у подоланні цих викликів, зокрема, сприяти економічному розвитку країни, підвищенню ефективності системи управління на всіх рівнях.


План дій передбачає також амбітний порядок денний зміцнення стратегічних відносин між Євросоюзом і Пакистаном, головні принципи яких були погоджені під час самміту ЄС-Пакистан 17 червня 2009 року. Євросоюз готовий підтримати цю країну у реформах сектора безпеки та правової системи, сприяти розвитку демократії та прав людини, прискоренню її соціально-економічного розвитку.


Рада міністрів ЄС рекомендувала Високому Представнику ЄС, Єврокомісії та країнам членам протягом 2009 року надати пропозиції з імплементації прийнятого плану дій, включаючи його фінансову складову.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9344. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект