Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - EUobserver

Згідно відповідної поправки, проведення рефередуму буде обов'язковим для схвалення приєднання до ЄС країни, що має населення більше ніж 5 відсотків від загального в ЄС.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Він зустрівся із заступником Генерального Секретаря НАТО, послом М.Ердманом, до компетенції якого віднесено, наряду з питаннями розширення Альянсу, також економічні питання.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Франція має слабкі позиції у Східній Європі, але потребує підтримки. І таким чином Ніколя Саркозі шукає собі партнерів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Про це сказав польський прем’єр-міністр Дональд Туск після зустрічі зі своїм фінським колегою Матті Ванханеном у четвер у Варшаві.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Експерти з демографії б’ють на сполох, адже брак працездатного населення – це загроза краху ринку праці та й загалом європейської економіки


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент Лех Качинський: «Треба сказати, що, враховуючи добро польок та поляків, Польща зараз не є і в майбутньому не може бути федерацією регіонів».


Джерело - Українська служба ВВС

Чинний прес-секретар Білого Дому Дана Періно назвала пана МакКлелана ображеним колишнім службовцем.


За матеріалами - РБК daily, Korespondent

Європі загрожує дефіцит газу до 2015 року, заявив на самміті з нафти і газу в Парижі заступник директори Міжнародного енергетичного агентства Вільям Рамсей.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

Директор Інституту Євроатлантичного співробітництва Сушко впевнений, Франції зараз не до України, ця країна відстоюватиме створення Середземноморського союзу.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна, Українська правда

"президенти також домовилися, що при особистій зустрічі продовжать цю розмову. "Зустріч відбудеться 6 червня в Санкт-Петербурзі", - додала Лариса Мудрак.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Цільова програма на 2008-2011 роки з інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України включатиме 79 загальнонаціональних заходів, виконання яких має покращити ставлення українців до НАТО.


Джерело - Європейський простір

Саме ці ідеї Європейська Комісія виклала у спеціальному повідомленні „Поліпшення кар’єрних можливостей та підвищення рівня мобільності: Європейське партнерство для дослідників”.


Джерело - Представництво Європейської Комісії в Україні та Бєларусі

Принцип flexicurity, за якої працедавець користується гнучкішими умовами найму та звільнення, а працівники дістають більше соціального захисту, поступово стає одним із основ політики ЄС на ринку праці.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Увечері він зустрінеться зі своїм французьким колегою Франсуа Фійоном, а також матиме спільну вечерю з Ніколя Саркозі, з яким встановив тісні відносини ще будучи президентом.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Франції затримано колишнього виконуючого директора Європейського аерокосмічного і оборонного концерну EADS Ноеля Форжара.


За матеріалами - Korespondent.net, РІА Новости

В результаті атаки терориста-смертника на військову колону міжнародних сил сприяння безпеки в Афганістані (ІSAF) у четвер, 29 травня, у Кабулі три людини загинули й троє поранені.


За матеріалами - Korespondent.net, NEWSru.com

"На світовому співтоваристві лежить обов'язок допомагати іракцям стати на ноги. Це - не тільки обов'язок Сполучених Штатів", - вважає Держсекретар США.


За матеріалами - УНІАН

«Україна активно підтримує одну з останніх ініціатив Конгресу Ради Європи про створення нового єврорегіону в басейні Чорного моря», - сказав міністр регіонального розвитку і будівництва України Василь Куйбіда.


За матеріалами - Радіо "Свобода"

Нове партнерство Києву запропонують під час головування Франції в ЄС, яке розпочнеться в липні, заявив президент Ніколя Саркозі під час візиту до Польщі.


Джерело - Українська правда, "Інтерфакс-Україна"

Про це заявив президент Франції Ніколя Саркозі, виступаючи в середу в польському парламенті


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«Файненшел Таймс» стверджує в редакційній статті, що «рівень інфляції в Україні, який досягнув тут 30 відсотків, не лише найвищий у Європі, але один із найвищих у світі, як, наприклад, у Венесуелі».


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

"У студії мають бути присутні керівники усіх 27 держав ЄС та ставити запитання претендентам. Цьому має передувати висування та проведення передвиборної кампанії",-депутат Європарламенту від Франції Алан Ламасур.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Міністерство закордонних справ ФРН підтвердило відповідну інформацію газети ділових кіл Німеччини «Handelsblatt» щодо близько десятка дипломатичних новопризначень.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Екологічні організації закликали канцлера ФРН врятувати конференцію ООН від провалу. Учасники зустрічі зайшли в глухий кут з усіх важливих питань.


Джерело - Українська служба ВВС

Раніше прем‘єр-міністр назвала несправедливою та такою, що, на її думку, загрожує національній безпеці, схему розподілу продукції, за якої Україні належало б лише 30% видобутого, а решта 70% - іноземній компанії.


Джерело - Korespondent.net

"У цей час не існує підтверджень того, що терористи володіють ним . Однак очевидно, що в них є такий намір, і нам треба цього побоюватися", - заявив офіційний представник розвідувального управління США.


Джерело - УНІАН

"Освенцим звільняли радянські війська, і тому, якщо тільки його дід не служив в Червоній Армії, вчорашня заява Обами ніяк не може бути правдою", - відзначили республіканці.


За матеріалами - РІА Новости, УНІАН

Про це повідомив керівник Альянсу Я.Схеффер вчора в Берліні на весняній сесії Парламентської асамблеї НАТО.


Джерело - УНІАН

Але українським металургійним підприємствам не слід значно перевищувати обсягів поставок, що склалися, до країн ЄС.


Джерело - Українська правда, Інтерфакс-Україна

Така позиція була висловлена в ході зустрічей з міністром економіки України Богданом Данилишиним із комісарами з питань економічної і монетарної політики Хоакіном Алмунією та з питань торгівлі Пітером Мендельсоном.


За матеріалами - Korespondent.net, РИА Новости

Першим кроком до об'єднання країн регіону стало підписання минулого тижня в місті Бразиліа Засновницької угоди Союзу націй Південної Америки, під яким поставили свої підписи лідери 12 країн Південної Америки.


За матерiалами - Korespondent, ICTV

На думку вітчизняне них дипломатів, ініціативи про створення Cхідноєвропейського партнерства мають передбачати додаткові заходи та адекватні інструменти, які б сприяли успішному виконанню завдань на шляху інтеграції України в ЄС.


За матеріалами - Korespondent

У представленому звіті МАГАТЕ говориться, що передбачувані дослідження Тегерана в сфері ядерних озброєнь викликають серйозне занепокоєння.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Через високий рівень корупції в одній із країн Євросоюзу – Болгарії, Єврокомісія утримається від виділення їй 500 мільйонів євро.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Незважаючи на критику з боку партнерів по коаліції, Соціал-Демократична Партія Німеччини висунула свого кандидата у президенти. Ним стала керівник університету Віадрина у Франкфурті-на-Одері Гезіне Шван.


Джерело - УНІАН, Управління прес-службі Міністерства оборони України

Україна представлена 18 військовослужбовцями Військово-Морських сил ЗСУ, які увійшли до складу рятувальної парашутно-десантної, водолазної та медичних груп.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Із 26 по 29 травня 2008 року НАТО проводитиме демонстрацію засобів високоточного повітряного десантування у Центрі випробування ракетних технологій в Біскарроссе та на базі ВПС Франції Казо.


Джерело - Українська правда, УНІАН

Ющенко підтвердив готовність України і надалі надавати свої літаки для миротворчого континенту Канади в Афганістані.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорські сказав, що йдеться про вихід за межі європейської політики сусідства, в якій Україна має однаковий статус із країнами північної Африки.


Джерело - Українська правда, Українські новини

Єврокомісія вимагає від Польщі зменшити зону малого прикордонного руху з Україною до 30 км із 50 км, передбачених у підписаній 28 березня україно-польській угоді.


Джерело - УНІАН

Передбачається, що офіційно переговори щодо нової угоди про партнерство і співпрацю розпочнуться на самміті Росія-ЄС, який відбудеться на початку червня у Ханти-Мансійську.


За матеріалами - Korespondent.net

Колишній президент США Джіммі Картер заявив, що Ізраїль має у своєму арсеналі 150 одиниць ядерної зброї, пише "The Tіmes".


Джерело - EUobserver

"Ми бачимо кампанію, яка балансує на межі. Але одна річ є чіткою - чим більше люди дізнаються про "Лісабон", тим менше цей документ їм подобається".


Джерело - Українська правда

Президент Віктор Ющенко має намір під час свого візиту до Канади порушити питання про лібералізацію візового режиму між двома державами.


Джерело - Євроатлантичний простір

26-27 травня ц. р. у Берліні відбуватиметься ІІ етап проекту «Громадська підтримка надання ПДЧ Україні».


Джерело - Українська служба ВВС

В розповсюдженій у суботу заяві речника МЗС України Василя Кирилича йдеться про те, що до вказаного строку ЧФ Росії має бути повністю виведений з території України.


Джерело - Главред

У зв'язку з наближенням 15 червня, коли албанська влада в Приштині збирається прийняти конституцію республіки.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Лідер Консервативної партії Дейвід Камерон заявив про «кінець оновленого лейборизму».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У п’ятницю в столиці Білорусі відбулося чергове засідання Ради голів урядів держав-учасниць СНД. Головувала на ньому прем’єр України Юлія Тимошенко.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Сьогодні міністри закордонних справ країн ЄС розглядатимуть ідею створення об’єднання «Східне партнерство», куди планується долучити й Україну.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За підсумками Київського міжнародного енергетичного саміту президенти України, Азербайджану, Грузії, Литви, Латвії, Естонії та Польщі підписали спільну Київську декларацію про загальні принципи енергетичної безпеки.


Джерело - Korespondent.net

Перед голосуванням Білий Дім направив в Конгрес заяву, в якій йшлося, що адміністрація Буша рішуче незгодна з скороченнями витрат на ПРО і що президент США накладе на такий законопроект вето.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Сьогодні в столиці Латвії президенти країн Балтії та Польщі підписали спільну декларацію.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

21-22 травня ц.р. у штаб-квартирі НАТО (Брюссель, Бельгія) відбулись заходи у рамках діяльності Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи.


Джерело - Главред

Через несправність фрегата «Гетьман Сагайдачний», українські ВМС можуть призупинити участь в антитерористичній операції НАТО на Середземному морі «Активні зусилля».


Джерело - Українська служба ВВС

Новий російський президент Дмітрій Мєдвєдєв прибуває до Китаю після візиту до Казахстану.


Джерело - УНІАН

Серед основних питань порядку денного саміту є попередні висновки техніко-економічного обгрунтування для проекту Євро-Азійського нафтотранспортного коридору.


За матеріалами - Korespondent

У четвер, 22 травня, палата представників конгресу США 384 голосами "за" затвердила оборонний бюджет країни на 2009 рік у розмірі 602 мільярдів доларів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Зважаючи на різке зростання цін та скорочення соціальної допомоги у Німеччині, рішення про збільшення виплат депутатам могло б стати для «великої коаліції» фатальним.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Як повідомив міністр економічного розвитку Клаудіо Скайола, до 2013 року планують почати будівництво нової сучасної АЕС.


За матеріалами - УНІАН, Української правди

Володимир Огризко заявив про це у четвер у Любляні по завершенню засідання Україна – Трійка ЄС на рівні міністрів закордонних справ.


Джерело - Європейський простір

20 травня Європейська Комісія оприлюднила спеціальне Повідомлення, в якому зробила огляд причин зростання світових цін на продукти харчування та представила свої пропозиції щодо найближчої відповіді ЄС на цю ситуацію.


Джерело - EUobserver

Польща та Швеція готові до оприлюднення своєї спільної пропозиції відносно нової східно-європейської політики на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС у Брюсселі 26 травня.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

У розвиток консультацій, проведених О.М.Купчишиним у Бельгії, Нідерландах, Норвегії та В.Д.Хандогієм в Німеччині, наразі триває візит О.О.Горіна до Греції та Туреччини.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У середу уряд Італії вперше засідав не, як звичайно, у столичному Римі, а в Неаполі. Якби не обіцянка Сільвіо Берлусконі врятувати від гір сміття, не стати йому прем’єр-міністром, кажуть місцеві оглядачі.


За матеріалами - Korespondent, NEWSru.com, Интерфакс

Уряд Чехії в середу, 21 травня, офіційно схвалив чесько-американську угоду про будівництво радарної станції в межах системи протиракетної оборони США.


Джерело - УНІАН

Розробники документа заявили, що Київська декларація чітко визначатиме прозорість світового енергоринку та унеможливлюватиме застосування енергоресурсів для політичного шантажу.


Джерело - УНІАН

Сьогодні в Словенії відбудеться засідання Україна-Трійка ЄС на рівні міністрів закордонних справ.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Керівник Незалежного управління місцевого врядування (IDLG) Джелані Попал здійснив візит до штаб-квартири НАТО.


За матеріалами - Української правди

На самміті планується зробити лише мультимедійну презентацію ТЕО, а наприкінці року, у листопаді, буде ухвалене остаточне рішення.


Джерело - Интерфакс, Українська правда

Правляча партія "Єдиний національний рух" одержала 63,2% голосів, блок "Об'єднана Опозиція - Національна Рада - Нові" - 14,2%, Християнсько-демократичний рух - 9,1%, Лейбористська партія Грузії - 5,8%.


За матеріалами - Korespondent.net, РБК-Украина

"Президент розробляє корупційні схеми", - сказав перший віце-прем'єр Олександр Турчинов і додав, що Конституція дозволяє кожному не виконувати злочинні рішення.


Джерело - Главред

Сенат США одноголосно затвердив резолюцію, в якій виражена підтримка прагненню Грузії та України вступити в члени НАТО, а також підтримана активізація діалогу між Альянсом і Сербією.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Упродовж останніх двох днів профільні міністри країн ЄС сперечаються про це в Брюсселі.


За матеріалами - РБК, УНІАН

У виборах до парламенту беруть участь 12 суб`єктів - 9 політичних партій і 3 виборчих блоки.


Джерело - УНІАН

Конгресмени вважати, що поповнення стратегічного резерву є нерозумним, коли нафти гостро потребує ринок США, а споживачі потерпають від непомірних цін за енергію.


Джерело - Українська служба ВВС

“Виходячи з нашої оцінки, ми вважаємо, що зараз не час вирішувати питання про приєднання України до ПДЧ", - Райнхард Шеферс.


За матеріалами - BBCrussian.com, Korespondent.net

Після перемоги в Орегоні Обамі потрібно набрати ще 100 голосів делегатів на конференції, щоб забезпечити собі обрання як кандидат від демократів.


За матерiалами - Korespondent

У підсумку Республіканська Виборча Комісія підтвердила перемогу на парламентських виборах коаліції За європейську Сербію - Борис Тадич із результатом 38,4% голосів, що відповідає 102 депутатським мандатам.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля", Українська правда

Цей документ планують ухвалити на енергетичному самміті у Києві 22-23 травня.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв закликає країни Європейського Союзу не розглядали Україну як "якийсь тягар чи проблему".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

На добу припинено рух всіх потягів, а також рейси швидкісних міжнародних експрес-ліній «Таліс» і «Євростар», що курсують між Бельгією, Францією, Голландією, Німеччиною та Англією.


За матеріалами - Українські Новини, Главред

Німеччина готова значною мірою враховувати сприйняття російським керівництвом і народом самого факту приєднання України до Плану дій з членства в Альянсі.


Джерело - УНІАН

Перше місце в рейтингу миролюбності займає Ісландія. На останньому місці – Ірак. США займає в цьому рейтингу 97-е місце, Китай – 67-е.Україна займає 84-ий рядок.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німецький міністр охорони довкілля Зігмар Габріель, виступаючи на відкритті міжнародної конференції у Бонні, закликав до рішучого захисту біологічного розмаїття на планеті.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Прогноз економічного зростання країни знижено на піввідсотка. Україна отримає 135 мільйонів євро на будівництво об’єкту «Укриття». Такими стали для України основні результати 17 щорічного засідання Ради керівників ЄБРР, що відбулося у Києві.


За матеріалами - Главред, РБК-Україна

Таку заяву зробив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск на прес-конференції у Чилі.


Джерело - Українська служба ВВС

Чергове зібрання директорів ЄБРР відбувається у час, коли світова економіка уповільнюється внаслідок кредитної та фінансової кризи.


За матеріалами - Korespondent, Lenta.ru

Барак Чорний Орел подякував індіанцям за надану йому честь. Нове ім'я йому дуже подобається, заявив Обама, додавши, що він ще має потренуватися в його вимові.


Джерело - Українська правда

Міністерство оборони Грузії узгодило з українською держкомпанією "Укрспецекспорт" питання про постачання Тбілісі 20 танків Т-72.


За матеріалами - Korespondent, Радіо Свобода

В Афганістані у зв'язку з активізацією руху Талібан посилено війська НАТО, дислоковані уздовж кордону з Пакистаном.Про це заявив командуючий міжнародними силами НАТО генерал Ден Макнейл.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За період з 2001 до 2006 року інвестиції у зброю у світі збільшилися приблизно на 30 відсотків і досягли майже 760 мільярдів євро. Такі дані оприлюднив міжнародний центр конверсії у Бонні.


Джерело - EurActiv

Пріорітетами президенства Франції повинні стати енергетика, боротьба із змінами клімату, іміграція, європейська оборонна політика, фінансове регулювання та майбутнє Спільної сільськогосподарської політики.


Джерело - EUobserver

Місія ЄС в Косово навряд чи досягне рівня повної оперативної спроможності до 15 червня, як це планувалося, через опозицію з боку Росії та Сербії.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Нещодавно Канцлер Німеччини А.Меркель знову підняла питання про єдину європейську армію. На її думку, Євросоюзу буде простіше й дешевше керувати і в такому випадку, зникне необхідність функціонування НАТО як організації.


Джерело - Українська служба ВВС

Раніше повідомлялося, що Україна офіційно передала Росії дипломатичні документи, в яких сказано про відсутність намірів продовжувати розташування російських військ, зокрема Чорноморського флоту на українській території.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«На моєю думку, Литва ще ніколи в закордонній політиці не досягала такого масштабу, і в масштабі усієї Європи не мала такого досягнення», – похвалив успіхи литовської дипломатії президент Литви Валдас Адамкус.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент Сполучених Штатів Джордж Буш виступив на Міжнародному економічному форумі для Близького Сходу на єгипетському морському курорті Шарм-аш-Шейх.


За матеріалами - УНІАН

Ініціативу про "двосторонню взаємодію авіаносних груп" висунув французький президент Ніколя Саркозі під час його переговорів з прем`єр-міністром Великої Британії Гордоном Брауном в березні 2008 року.


За матеріалами - Korespondent, Українських новин

Таку заяву зробив президент банку Жан Лем’єр на щорічних зборах ради ЄБРР в Києві.


Джерело - EUobserver

Все це приведе до "звичайної європейської кризи".


Джерело - Korespondent

Таким чином, Каракас може опинитися в одному ряді з КНДР, Іраном, Сирією, Суданом і Кубою.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Про це йде мова в загальній заяві Президента В.Ющенка і Прем'єр-міністра Великобританії Г.Брауна.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Як наголошується в річному звіті Міжнародного центру конверсії в Бонні, в період між 2001 і 2006 роками інвестиції в зброю в глобальному масштабі зросли приблизно на 30 відсотків і сягнули 760 мільярдів євро.


Джерело - Українська служба ВВС

Буш заявив, що хоче пожвавити мирні переговори між Ізраїлем і палестинцями, а також прагне, аби остаточну угоду про майбутнє палестинської держави було ухвалено до кінця його президентського терміну.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Загалом, на нинішній весняній зустрічі вищого військового командування НАТО була присутня рекордна кількість військовослужбовців – понад 60 командувачів та керівників оборонних відомств різних держав.


За матерiалами - Korespondent.net, РІА Новости

Дім префектури вже перейменовано в Дім Уряду. Рада провінції Санта- Крус перетворена у Законодавчу асамблею. У неї будуть обиратися 23 депутати, а також п'ять представників індійських племен Болівії.


За матеріалами - Korespondent.net, BBCrussian.com

Дипломатичну ініціативу в четвер, 15 травня, озвучив начальник Генштабу Збройних Сил Росії Юрій Балуєвський, виступаючи в Брюсселі на Раді Росія- НАТО.


За матеріалами - УНІАН

Голова Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан заявив, що найгірше в світовій фінансовій кризі вже позаду.


Джерело - УНІАН

15 травня, у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося засідання Військового комітету Україна – НАТО на рівні начальників Генеральних штабів.


Джерело - УНІАН

Конгресмени також вимагають від президента Джорджа Буша вивести війська з Іраку до грудня 2009 року.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Україна 16 травня офіційно стала повноправним членом Світової організації торгівлі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Ним став його колишній внутріпартійний суперник Джон Едвардс.


Джерело - УНІАН

«Україна є стратегічним партнером Великої Британії у світі», - йдеться у заяві.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Ющенко в четвер матиме зустріч з прем’єр-міністром Гордоном Брауном, а відтак вперше відвідає британський парламент.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

У конференції взяли участь представники Європейського Центру досліджень з питань безпеки імені Д. Маршалла, представники Посольства США в Україні на чолі з аташе з питань оборони, аташе з питань оборони при посольстві ФРН в Україні тощо.


За матеріалами - Korespondent

Після закінчення зустрічі із прем'єр-міністром Ізраїлю Ехудом Ольмертом Буш також заявив, що Сполучені Штати підтримають Ізраїль і в тому, що стосується іранської ядерної загрози.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Заступник міністра закордонних справ України Хандогій прибув до Берліна для консультацій щодо відносин Україна-НАТО.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Сім країн-союзниць Північноатлантичного Альянсу підписали документ, що засвідчує їхню участь у новому натовському проекті із захисту веб-простору від посягань та нападів веб-террористів та хакерів.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Призначення посла Фернандо Джентіліні.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Якщо довіряти белградській пресі, союз між сербським проєвропейським блоком та партією колишнього диктатора країни Слободана Милошевича здається неминучим, тим більше, що його вже майже досягнуто.


Джерело - Главред, УНІАН

Єврокомісія запропонувала затвердити бюджет-2009 із загальними зобов'язаннями щодо асигнувань в сумі 134,4 млрд. євро (1,04% валового національного доходу ЄС),


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Уряд Сильвіо Берлусконі голосуватиме за пакет пропозицій міністра Мароні наступного тижня.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Глава німецького уряду планує здійснити візити також до Перу, Колумбії та Мексіки. У столиці Перу Лімі Меркель візьме участь у роботі саміту ЄС-Латинська Америка.


За матеріалами - Korespondent, Радіо Свобода

Виступаючи у вівторок, 13 травня, у турецькій столиці Анкарі на банкеті в її честь, королева назвала Туреччину "упевненою в собі, динамічною демократією".


Джерело - УНІАН

З цієї бази корабель на початку червня має вирушити на патрулювання Середземного моря у рамках антитерористичної операції НАТО “Активні зусилля”.


Джерело - УНІАН

14-16 травня в Донецькому Національному університеті відбудеться Міжнародна конференція "Партнерські відносини Україна-НАТО, Росія-НАТО після Бухарестського самміту".


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Із першого погляду, перемога політиків, орієнтованих на Європу, на парламентських виборах у Сербії виглядає як поразка Росії, яка намагається зміцнити свій вплив на Балканах.


За матеріалами - Korespondent, РІА Новости

Президент США Джордж Буш відмовився від гри в гольф, щоб не ображати почуття матерів загиблих в Іраку солдатів.


Джерело - Українська служба ВВС

В процесі розробки нафтопровідного проекту Одеса -Броди-Гданськ нині вивчається можливість будівництва відгалужень до Словаччини та Білорусі.Найближчим часом розпочнеться експериментальне прокачування нафти до Чехії.


Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля"

Зокрема, для Євросоюзу залишається неприйнятним пункт угоди, де йдеться про ширину зони у 50 кілометрів, адже, згідно з правилами ЄС, ця відстань від кордону має становити не більше 30 кілометрів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Клінтон у черговий раз підтвердила свою рішучість боротися до останнього і не сходити передчасно з дистанції.


Джерело - Korespondent.net

Якщо Вашингтон і Варшава не зможуть домовитися до середини липня, США доведеться шукати інше місце для бази своїх ракет-перехоплювачів


Джерело - Європейський простір

Головнокомандувач Збройних Сил України візьме участь у засіданнях Військового комітету Україна-НАТО, Військового комітету Євроатлантичного партнерства та Військового комітету НАТО у форматі країн-контрибуторів операцій у Косовому та Афганістані.


Джерело - Korespondent

Процедура закупівлі була проведена в найкоротший термін - із часу затвердження програми до поставки техніки замовникові пройшло всього трохи більше 60 днів.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

На військовій базі Бундесверу “Ауленбах”, що поблизу німецького містечка Баумхолдер, триває багатонаціональне навчання підрозділів військ зв’язку “Комбайнд Ендевор – 2008”.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Таким чином словаки першими з країн Вишеградської «четвірки» і другі після Словенії серед нових країн членів Євросоюзу запровадять євро.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Cам факт прибуття Дмитра Рупеля, Карла Більдта, Радека Сікорського і Петраса Вайтієкунаса до Тбілісі є дипломатично вдалим для Грузії.


Джерело - Українська служба ВВС

Про це було домовлено у Вільнюсі на зустрічі міністрів закордонних справ Литви, Польщі, Швеції і Словенії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

«Це перемога сербських громадян, які не хочуть більше ненависті, а прагнуть так само нормально жити, як й інші європейці», - сказав Тадіч.


Джерело - УНІАН

Склад нового уряду Володимира Путіна доводить, що він гратиме вирішальну роль в «тандемі» з президентом Росії Дмитром Медведєвим.


За матеріалами - Korespondent.net, NEWSru.com

На засіданні кабінету міністрів Чавес почав фразу: "Пані канцлер, ви можете йти у..." Після цього він зробив невелику паузу і продовжив: "Але оскільки ви жінка, я промовчу".


За матеріалами - Korespondent.net

9 травня Мілінкевич зустрічався в Парижі з французьким лідером Ніколя Саркозі для обговорення санкцій стосовно його країни.


За матеріалами - Української правди

Про це заявив президент України Віктор Ющенко з президентом Литви Валдасом Адамкусом у Вільнюсі у понеділок.


За матеріалами - Korespondent.net, РІА Новости

Як заявив заступник помічника держсекретаря США Метью Брайза, що у суботу, 10 травня побував у Сухумі й обговорив з абхазьким керівництвом перспективи врегулювання грузино-абхазького конфлікту, є надія.


Джерело - EUobserver

Виступаючи на конференції соціал-демократів з питань безпеки у Берліні 5 травня, пан Штанмайєр сказав, що підтримує створення "Європейських збройних сил" та бажає пришвидшити цей процес.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За словами міністра закордонних справ Пятраса Вайтекунаса, ЄС пообіцяв врахувати на переговорах занепокоєння Литви.


За матеріалами - Korespondent.net, Радіостанція Эхо Москвы

В суботу з керівництвом невизнаної республіки в Сухумі зустрілися помічник заступника Держсекретаря Метью Брайза і посол США в Грузії Джон Тефт.


Джерело - РІА "Новости", УНІАН

Блок "За європейську Сербію", сформований навколо Демократичної партії президента країни Бориса Тадича, лідирує на парламентських виборах в Сербії з результатом 39%.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Після отримання листа про наміри і відповіді, наданої Генеральним Секретарем НАТО, вважаються виконаними усі вимоги до підписання протоколів про вступ, яке заплановане на 9 липня 2008 року.


Джерело - Українська правда

Посол Німеччини в Україні Рейнхард Шеферс відзначив, що затягування вступу України в Євросоюз "пов'язане з проблемами всередині ЄС".


За матеріалами - Української правди, Інтерфакс-Україна

Міністр закордонних справ Володимир Огризко прогнозує, що до кінця 2009 року буде створена зона вільної торгівлі Україна - Європейський Союз.


Джерело - Українська правда, Газета.Ру

Володимир Путін подякував членів Держдуми за прийняте рішення.


Джерело - Українська служба ВВС

Віце-прем'єр Георгій Барамідзе, який протягом двох днів вів переговори з представниками ЄС і НАТО у Брюсселі, заявив у Європейському парламенті, що фактично Грузія опинилась на межі повномасштабної війни з Росією.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У газетному інтерв’ю вона наголосила, що у неї з Путіним склалися «дуже конструктивні та прямі відносини».


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Словаччина приєднається до єврозони уже у січні 2009 року, ставши 16-ою учасницею європейського валютного союзу.


Джерело - Главред

Профільний підкомітет по стратегічних силах палати представників затвердив проект військового бюджету США на 2009 рік, скоротивши на 32,2% бюджетні витрати на будівництво і розгортання ПРО в Польщі та Чехії.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Дейвід Камерон виступив із низкою звинувачень на адресу прем’єра та заявив, що лейбористський уряд не має виразного бачення перспективи для країни і неспроможний вести Британію вперед.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Міністр внутрішніх справ Німеччини Вольфганг Шойбле переконаний, що координувати таку співпрацю можна було б у новій Національній раді безпеки. Створити її пропонується при відомстві канцлера.


За матеріалами - Korespondent.net, Інтерфакс

Але 61% жителів Польщі вважають, що не слід дозволяти Росії здійснювати контроль над американською базою, яку мають намір побудувати в Польщі.


Джерело - Радіо «Свобода», УНІАН

Святкування почалися в середу ввечері в Єрусалимі з підняття прапора на горі Герцль.


За матеріалами - УНІАН

Роберт Зеллік закликав країни змінити політику у сфері агропромисловості для того, щоб гарантувати постачання населенню основних злакових культур.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Начальник Управління євроатлантичної інтеграції Генерального штабу ЗС України полковник Б.Кременецький: “Збройні Сили України спроможні брати участь в операціях Альянсу на рівні країн-членів НАТО”.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Італії Джорджо Наполітано почав консультації щодо формування нового уряду. Вже у середу переможець квітневих парламентських виборів Сильвіо Берлусконі може стати прем’єром та почати призначати міністрів.


За матеріалами - Української правди

Як зауважив генсек Комітету професійних сільськогосподарських організацій Євросоюзу Пекка Песонен , аби убезпечити себе від нечесної боротьби, європейці пропонують українським аграріями "грати за єдиними правилами".


Джерело - Korespondent.net

Австрійським бізнесменам раціональніше виявляти активність в Україні, ніж, наприклад, у Франції.


За матерiалами - Korespondent, УНІАН

За словами Ющенка, візити до України відбудуться протягом 1-1,5 місяців.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Такого президента Франція ще не бачила. Ніхто не знає, якими будуть його дії у наступну хвилину, практично кожного дня він змінює тактику та стратегію, роблячи французам нові сюрпризи.


Джерело - УНІАН

Як пише газета "The Washington Post", якщо Росія захоче вторгнутися на територію Грузії як «відповідь» на її дії в Абхазії, то США не зможуть нічого протиставити.


Джерело - УНІАН

Контракт розрахований на три роки, а їх вартість становить близько 1,3 мільярдів доларів. Раніше, 2005 року, компанія Navistar одержала замовлення на 2900 вантажівок аналогічного типу загальною вартістю 430 мільйонів доларів.


Джерело - Українська правда, Радіо "Свобода"

Відповідаючи на запитання, чи отримають Україна і Грузія запрошення приєднатися до Плану дій для членства в НАТО на ювілейному саміті НАТО у французькому Страсбурзі й німецькому Кілі в 2009 році, Бернз сказав: "Я не знаю".


За матеріалами - Української правди, Lenta.ru

Дмитро Медведєв приніс присягу і став третім президентом Російської Федерації.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Програмою візиту передбачені переговори президента з прем’єр-міністром Великої Британії Гордоном Брауном та зустріч із лідером Консервативної партії Великої Британії Девідом Камероном.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

У ході зустрічей та дискусій був здійснений відвертий обмін думками щодо стану та перспектив реалізації політики євроатлантичної інтеграції України у контексті рішень Бухарестського самміту НАТО.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Резолюцію про засудження дій російського уряду ухвалив Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США. Сьогодні її мають затвердити на сесійному засіданні Палати.


За матерiалами - Korespondent.net, Lenta.ru, РІА Новости

Абхазія згодна на те, щоб Росія взяла її територію під військовий контроль в обмін на гарантії безпеки, заявив міністр закордонних справ невизнаної республіки Сергій Шамба.


Джерело - УНІАН

Адміністрація президента США зробила цей запит у складі ширшого бюджетного проекту на 2008-2009 фінансовий рік без згадки про переговори щодо ПРО.


Джерело - Українська правда, Інтерфакс-Україна

Нові ініціативи під назвою "Сусідські інвестиційні можливості" будуть ключовим інструментом для Європейської політики сусідства.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За словами провідного американського економіста і спеціального радника ООН Джеффрі Сакса, нині необхідно збільшити обсяги виробництва продуктів харчування відповідно до обсягів попиту.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Проект реформи спричинив запеклу дискусію, опозиція критикує воєнізацію зовнішньої політики.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Ющенко напередодні скасував свою участь у самміті. Україну на представляв міністр закордонних справ Володимир Огризко.


За матеріалами - Українськаої служби ВВС, "Новини-Грузія"

Міністерство закордонних справ Грузії офіційно повідомило російську сторону про вихід із двосторонньої угоди між Міністерствами оборони двох країн про співпрацю у сфері Протиповітряної оборони від 19 квітня 1995 року.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Новий орган планується заснувати у відомстві Федерального канцлера. Таким чином, повинно бути остаточно ліквідоване розмежування на внутрішню та зовнішню безпеку.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вперше Україна спробувала зробити формальний крок до членства в одному з найпотужніших західних клубів.


Джерело - Лiга, Главред

Міжнародна конференція "Протиракетна оборона після Бухарестського самміту НАТО: європейські й американські перспективи" відбудеться в понеділок у Празі.


Джерело - Українська служба ВВС

Правляча Лейбористська партія у Великій Британії програла на виборах мера у Лондоні, що стало кінцевим ударом для партії на найгірших місцевих виборах за понад 40 років.


За матеріалами - УНІАН

Ні Путін, ні Медведєв не говорять про чітке розділення влади, посилаючись на гармонію і злагоду в їх відносинах.


Джерело - УНІАН

Американський лідер зробив таку заяву після виходу останніх економічних даних, які свідчать про скорочення числа робочих місць і украй низькі темпи економічного зростання.


Джерело - Korespondent.net

Тадича звинувачують в тому, що він начебто погодився з втратою сербського південного краю в обмін на гарантії від міжнародного співтовариства стосовно наближення країни до Євросоюзу.


За матерiалами - Korespondent.net, РІА Новости

"Чому в мене повинні бути якісь жалі?" - повідомила Клінтон в ефірі телекомпанії АВС.


За матеоіалами - Української правди

Такий результат дводенного саміту країн Центральної та Східної Європи, що пройшов у македонському місті Охрід.


Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля"

Французький президент Ніколя Саркозі на саміті Україна-ЄС у вересні планує запропонувати Києву "перехід на новий рівень політики сусідства".


АНАЛІТИКА

Олександр Сушко - Для "Євроатлантичної України"

Україна отримала від ЄС «малий прикордонний рух», тоді як Сербія та Македонія– дорожню карту до безвізового режиму.


Роберт Кеган - Financial Times

Ідея ліги демократій походить не від республіканців, але від демократів США та ліберальних інтернаціоналістів.


Віталій Мартинюк - Міжнародний інститут гуманітарних технологій, спеціально для "Євроатлантичної України"

В світлі підготовки до чергового саміту ЄС – Росія, який буде проведений 26-27 червня цього року в Ханти-Мансійську, ЄС знову активізував підготовку до переговорного процесу і знову виникли перешкоди.


Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Три ключові статті Лісабонського договору, що надають юридичне підгрунтя для ESDP, одночасно несуть пряму загрозу євроатлантичним відносинам.


Олександр Сушко - Спеціально для "Євроатлантичної України"

Якщо Україна на чолі з президентом буде розглядати комплекс завдань на період “до грудня” як суто технічний та дипломатичний – результату не буде.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

За матеріалами - Korespondent

За статистикою Світового Банку (World Bank), Україна зайняла 48 місце у світі за розвитком економіки.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У засіданні Парламентської асамблеї Північноатлантичного Альянсу взяли участь близько 300 представників із понад 50 країн – у тому числі й з України.


Джерело - EurActiv

Франція не повністю погоджується із списком кандидатів на найвищі посади в ЄС після 2009 року та очікує, що з'являться нові імена. Про це вчора заявив міністр закордонних справ Франції Бернард Кушнер.


Джерело - EUobserver

Міністри закордонних справ країн-членів ЄС зустрічаються 26 травня для обговорення ситуації навколо затримки відправлення своєї місії в Кососо на тлі незрозумілої позиції ООН.


За матеріалами - Спорт-Экспресс, Чемпионат.Ру, Football.ua

"Це приголомшливе досягнення, я пишаюся своїми гравцями", - заявив сер Алекс Фергюсон.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Найбільшим фаворитом поки що неофіційної президентської кампанії є прем’єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер.


За матеріалами - Korespondent.net

Томас Міров став п’ятим за рахунком президентом банку. Він замінить на цьому пості Жана Лемьєра, що йде у відставку, пробувши на цій посаді два чотирирічних строки.


Джерело - УНІАН

16 травня 2008 року, набрав чинності ратифікований Верховною Радою 10 квітня п.р. Протокол про приєднання України до Марракеської Угоди про створення Світової організації торгівлі і Україна стала повноправним 152-м членом цієї організації.


Джерело - УНІАН, газета "День",

Впливові європейські політики занепокоєні перспективою розвитку демократії в Україні та вважають, що на ній можуть поставити хрест владні амбіції Віктора Ющенка.


За матеріалами - Української правди

Політична ситуація в Україні серйозно заважає лобіювати вступ країни до НАТО. Про це пише британська газета "The Financial Times" у статті.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

За попередніми даними, за проєвропейський блок проголосували 39 відсотків виборців, за націоналістів із Радикальної партії – на 10 відсотків менше. До парламенту увійшли ще три партії.


Джерело - Korespondent

Четвер буде святом для своїх. Високих зарубіжних гостей в Ізраїлі чекають наступного тижня.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

В Празі Генеральний Секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер взяв участь у міжнародній конференції, учасники якої обговорювали проблеми оборонної стратегії Північноатлантичного Союзу та ПРО.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Тепер повернути втрачені позиції й перемогти на наступних парламентських виборах, які мають відбутися не пізніше 2010 року, Лейбористській партії буде надзвичайно важко.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект