НОВИНИ

12.05.2008 | Міністр закордонних справ Німеччини виступає за створення армії ЄС
Джерело - EUobserver

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штанмайєр дав зрозуміти, що він хотів би бачити створеною Європейську армію.


 


Виступаючи на конференції соціал-демократів з питань безпеки у Берліні 5 травня, пан Штанмайєр сказав, що підтримує створення "Європейських збройних сил" та бажає пришвидшити цей процес.


Німецький щоденник "Tagespiegel" зазначає, що пан Штанмайєр посилається на новий Договір ЄС, який дозволяє групі країн-членів "рухатися вперед" в оборонній політиці.


Він відзначив, що з точки зору Берліну, Франція є ключовим партнером у цьому русі. Штанмайєр повідомив, що вже мав розмову із своїм французьким колегою Бернардом Кушнером з приводу конкретних кроків для покращення спільних дій у сфері оборони.

Такі сфери включають транспорт, гелікоптери та закупівлі. Кінцевим результатом консолідації військових засобів повинна стати європейська армія.

На цій конференції інші ключові персони із соціал-демократичної партії також висловлювалися на користь цієї ідеї.


Колишній міністр оборони та голова партійної групи Петер Штрук сказав: "Буде опозиція  ідеї Європейської армії, як це було проти спільної валюти. Але окремі країни не можуть бути спроможними виборювати сьогоднішні загрози".


Коментарі німецьких політиків, в основному, збігаються із поглядами президента Франції Саркозі, який зробив декілька заяв щодо необхідності спільної Європейської оборони.


Але Британія холодно прореагувала на плани Саркозі більшої інтеграції ЄС в сфері оборони. Одночасно з цим, французький президент, як очікується, повернеться до цього питання в другій половині року під час головування Франції в ЄС.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект