НОВИНИ

19.05.2008 | Київ закликає Росію починати виводити Флот
Джерело - Українська служба ВВС

Міністр закордонних справ України підтвердив, що Київ закликає Росію вже зараз починати виведення її військ з території України.

російський флот


Напередодні російський міністр Лавров докоряв Україні, що документи передано вже зараз попри те, що угода про базування флоту вибігає через 9 років.

Володимир Огризко сказав на українському телебаченні, що процес треба починати якомога швидше, бо термін оренди росіянами баз на українській території, в Криму, вибігає 2017-го року.

  
Раніше повідомлялося, що Україна офіційно передала Росії дипломатичні документи, в яких сказано про відсутність намірів продовжувати розташування російських військ, зокрема Чорноморського флоту на українській території.

В.Огризко: «Ми просто кажемо: це робота не на один рік. Це справді дуже серйозний елемент наших стосунків. Ми не хотіли б, щоб потім після 27-го травня 2017-го року у нас виникло якесь напруження у зв’язку з цим тому, що 28-го травня перебування Чорноморського Флоту на території України буде вже незаконним.»

Президент Ющенко, промовляючи у п’ятницю на засіданні Ради національної безпеки, сказав, що Україна повинна зробити усе, щоб ні в кого не виникало сумніву стосовно приналежності Криму Україні.

Лавров звинувачує Україну 

У п’ятницю міністр закордонних справ Росії Сергей Лавров звинуватив Україну в, як він висловився, провокативних заявах та діях, що, на його думку, призвели до напруження у стосунках між двома країнами.

Виправдовуючи заяву московського мера Юрія Лужкова про перегляд статусу Севастополя, пан Лавров як пояснення навів приклади закликів окремих українських політиків до виведення Чорноморського флоту та спробу України заборонити російський парад на відзнаку 225-ї річниці заснування Флоту.

Пан Лавров також сказав, що такі дії пояснюються намаганням України вступити до НАТО:

«Можливо, сьогодні і не було би стільки емоцій довкола питання Севастополя, і російсько-українських взаємин в цілому, якби цьому не передувала ціла низка заяв і дій провокативного характеру. Також показово, що усе це відбувається на тлі подальших спроб штучно затягти Україну до НАТО всупереч позиції більшості громадян країни.»

Російського мера пана Лужкова українська влада оголосила персоною нон-грата, а президент Ющенко назвав його заяви про Севастополь приниженням для українського народу.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект