НОВИНИ

27.05.2008 | Іран назвав звинувачення МАГАТЕ необгрунтованими
За матеріалами - Korespondent

Твердження Заходу про передбачувані дослідження іранських атомників необгрунтовані, про що свідчить відповідь Ірану на всі питання МАГАТЕ щодо своєї ядерної програми.

Іран назвав звинувачення МАГАТЕ необґрунтованими
Про це заявив у вівторок, 27 травня, постійний представник Ірану при МАГАТЕ Алі Асгар Солтаніє, коментуючи публікацію в західних ЗМІ чергової доповіді Агентства щодо Ірану.

Учора Міжнародне агентство з атомній енергії ООН (МАГАТЕ) представило черговий звіт з ядерної програми Ірану в якій стверджує, що Ісламська республіка як і раніше приховує інформацію про свою ядерну програму. У представленому звіті МАГАТЕ говориться, що передбачувані дослідження Тегерана в сфері ядерних озброєнь викликають серйозне занепокоєння.

Планується, що 35 членів Ради керуючих МАГАТЕ приступляться до розгляду доповіді Ель-Барадеї щодо Ірану на черговій сесії, що відкриється у Відні 2 червня.

"Іран відповів на питання МАГАТЕ із приводу "передбачуваних досліджень" і на підставі наявних документів вважає ці обвинувачення у свою адресу надуманими і необгрунтованими", - сказав Солтаніє, слова якого наводить іранське офіційне агентство ІРНА.

При цьому чиновник указав, що в новій доповіді МАГАТЕ зазначається відсутність доказів відхилення ядерної діяльності Ірану в бік військової атомної програми, а також той факт, що інспектори Агентства "зареєстрували всі ядерні матеріали, що перебувають в Ірані".

"МАГАТЕ змогло безперешкодно продовжити свої інспекції в Ірані й повністю контролювати всю ядерну діяльність, у тому числі процес збагачення урану на заводі в Натанзі", - зазначив Солтаніє.

Постпред ІРІ також звинуватив США в "створенні тиску на МАГАТЕ, і підміні цього міжнародного органа Радою Безпеки ООН", що за останні три роки прийняв три резолюції, що передбачають санкції відносно ядерної й ракетної програм Ірану.

Варто зазначити, що раніше глава МЗС Ірану Манучехр Моттакі закликав шістку країн-посередників у вирішенні іранської ядерної проблеми не порушувати права країни на мирний атом. А духовний лідер і керівник Ісламської Республіки аятолла Алі Хаменеї 4 травня завив, що країна продовжить реалізацію ядерної програми, незважаючи на тиск Заходу.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2021. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект