НОВИНИ

19.05.2008 | "Якщо ЄС створить власну армію на противагу НАТО, Україні є що запропонувати обом", - експерт
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Нещодавно Канцлер Німеччини А.Меркель знову підняла питання про єдину європейську армію. На її думку, об’єднаним військовим потенціалом 27 країн Євросоюзу буде простіше й дешевше керувати і в такому випадку, зникне необхідність функціонування НАТО як організації. Залишаться тільки армії партнерів — ЄС і США.

"Не слід ставитися до розвитку європейських оборонних можливостей як до спроби підміни НАТО, — каже провідний експерт віськових програм Центру Разумкова О.Мельник. — Тим більше, що ті самі сили та засоби можуть бути задіяні в операціях як у складі НАТО, так і під командуванням ЄС. При цьому ЄС ще не досяг рівня організаційного й ресурсного забезпечення НАТО, основний потенціал якого забезпечується саме США. На мій погляд, Альянс буде продовжувати відігравати головну роль як гарант безпеки й оборони в Європі. Поступовий вихід США з цієї ролі, у зв’язку із зростаючими загрозами їхнім інтересам в інших регіонах очевидний для лідерів ЄС. Також як і очевидна різниця в оцінці пріоритетності загроз і в тому, як з ними боротися по різні сторони океану. Логічно, що ЄС прагне досягти певного рівня незалежності військових рішень у зоні власних стратегічних інтересів. Україні не варто вибирати між НАТО або ЄС: потрібно налагоджувати стосунки з обома структурами. При цьому ми маємо достатній військовий потенціал і досвід, щоб бути реальним партнером".

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект