НОВИНИ

28.05.2008 | Франція глузує з виборів президента Євросоюзу
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Вибори президента Євросоюза - посади, яку збираються невдовзі запровадити, - перетворюються на фарс. Деякі французькі депутати пропонують проведення теледебатів, де б питання кандидатам ставили лідери країн-членів ЄС.

Французів не влаштовує жоден з уже названих кандидатів на посаду президента ЄС. Як заявив міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер, Париж іще чекає гідної кандидатури. За словами Кушнера, непоганими кандидатами були б чинний прем'єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер, а також колишні британський та іспанський прем’єри – Тоні Блер і Феліпе Гонзалес. Втім, наголосив французький міністр, усі вони не на сто відсотків підходять.

Нова посада керівника Євросоюзу має бути запроваджена відповідно до нової Лісабонської угоди. Водночас, депутат Європарламенту від Франції Алан Ламасур підготував проект парламентської резолюції, відповідно до якої кандидати на крісло президента ЄС мають брати участь у теледебатах. У студії мають бути присутні керівники усіх 27 держав Євросоюзу та ставити запитання претендентам. Цьому має передувати висування та проведення передвиборної кампанії.

За словами Ламасура, таким чином вдасться уникнути звичайної практики розподілення найвищих посад у ЄС - за закритими дверима чи в результаті телефонних переговорів. Євродепутат впевнений, що керівники держав Євросоюзу не будуть у захваті від його ідеї. Втім, він все ж таки намагатиметься проторувати шлях своїм ініціативам за допомогою ЗМІ та громадських організацій.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект