ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

14.05.2008 | Сварки Ющенка і Тимошенко віддаляють Україну від НАТО?
За матеріалами - Української правди

Політична ситуація в Україні серйозно заважає лобіювати вступ країни до НАТО. Про це пише британська газета "The Financial Times" у статті.

"Політичні суперечки в Києві серйозно ускладнюють роботу пронатовського лобі, заважаючи йому вести послідовну роботу щодо вступу", - пише автор статті.

"Зовсім ясно, що якщо Януковичу в якийсь момент у перспективі вдасться повернутися у владу, він заблокує даний процес, як це було в 2006 році, коли він знаходився на посаді прем'єра", - підкреслює газета.

Також видання відзначає, що Ющенко і Тимошенко єдині в питанні про вступ, але в них маса розбіжностей в інших питаннях, у зв'язку з чим виникає серйозна проблема координації цієї діяльності.

"Західні дипломати говорять, що їхні суперечки ускладнюють реалізацію діючих угод України про співробітництво", - пише газета.

Також у статті підкреслюється, що на міжнародній арені найважливішу роль грає Росія, що твердо виступає проти заявки України на членство в НАТО.

"НАТО наполягає на тому, що в Москви немає права вето на розширення альянсу, як не було його в минулому. Але Німеччина і Франція, що виступили проти приєднання України до плану підготовки до вступу, зробили це частково від страху розсердити Кремль", - нагадує видання.

"Оскільки Росія сьогодні усе більше прагне до посилення своєї влади і впливу в регіоні, поки зовсім не ясно, чи зуміє альянс цього року дійти згоди з приводу плану підготовки до вступу", - говориться в статті.

Також газета наводить слова керівника Євроатлантичного університету Олега Рибачука про антиукраїнську пропаганду Москви, особливо ті факти, що українців представляють як "фашистів".

"Однак він говорить про те, що для прихильників вступу України в НАТО російське брязкання зброєю створює певні переваги. Чим голосніше лунають загрози, тим легше буде заручатися підтримкою населення в питанні про членство в НАТО", - зазначив він.USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект